mobile
REKLAMA

Klęska Polonii w Tomaszowie Mazowieckim

W niedzielnym spotkaniu III ligi Piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki wygrali na własnym stadionie z Polonią Warszawa 2:0. Dzięki temu zwycięstwu gospodarze wskoczyli na drugie miejsce w tabeli. Czarne Koszule natomiast muszą jeszcze poczekać na pierwsze zwycięstwo w 2019 roku.

Szymon Przdpełski/ fot. Paweł Piotrowski
TAGI
Klęska Polonii w Tomaszowie Mazowieckim

Niedzielne spotkanie nie stało na wysokim poziomie. Poloniści przez cały mecz mieli kłopoty z dosłownie najprostszymi zagraniami. Zawodziła ich celność przy podaniach na kilka metrów, a piłka odskakiwała przy większości przyjęć. Można powiedzieć, że gracze Polonii snuli się po boisku, co mogło się wiązać z porą rozgrywania meczu. Pierwszy gwizdek zabrzmiał już o godzinie 11:00! W weekend również przestawialiśmy zegarki, co sprawiło że piłkarze musieli wstać około 4:30 aby na mecz dojechać. Trener Chrobak wyraźnie mówił, że jego zdaniem taka pora rozgrywania meczu ligowego to skandal i nieporozumienie.

Nie można usprawiedliwiać porażki Polonii jedynie godziną meczu, ale ewidentnym jest, że zespół Czarnych Koszul w niedzielę wyglądał jak banda przebierańców i ciężko jest znaleźć racjonalne wytłumaczenie tego stanu rzeczy.

Lechii animuszu nie brakowało. Młody zespół z Tomaszowa zdominował środek pola, co przełożyło się na stworzenie kilku groźnych sytuacji pod bramką Balawejdera. Amroziński i Snopczyński zdobyli bramki w 63 i 83 minucie. Mecz nie miał wielkiej historii.

W najbliższą sobotę Czarne Koszule wreszcie zagrają mecz ligowy na Konwiktorskiej. Ostatni miał miejsce 9 listopada i zakończył się zwycięstwem Polonii 6:0 nad Sokołem Ostróda. W najbliższą sobotę o 19 rywalem Dumy Stolicy będzie Ursus Warszawa.

 

Lechia Tomaszów – Polonia Warszawa 2:0

Bramki: Amroziński 63, Snopczyński 83

Składy:

Lechia: Awdziewicz – Cyran (kpt), Bąkowicz, Kaproń, Szymczak, Amroziński, Jakubczyk, Pawlik, Bartosiński, Kornacki, Nowak

Polonia: Balawejder – Zajączkowski, Szabat, Kobiera, Maślanka – Przyborowski, Kluska – Małek, Wiśniewski, Sauczek – Pieczara(kpt)

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda