Kolejna porażka koszykarzy Legii

Stołeczni kibice koszykówki mieli w niedzielę kolejną okazję, aby zobaczyć występ swoich zawodników w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ponad półtora tysiąca fanów zgromadziło się na Torwarze, aby dopingować Legię w meczu z GTK Gliwice.

Warszawianie, którzy wrócili po czternastu latach do Polskiej Ligi Koszykówki, w pięciu dotychczasowych spotkaniach nie odnieśli jeszcze zwycięstwa. Zawodnicy i kibice liczyli na to, że nastąpi w niedzielnym spotkaniu. Pierwsza kwarta, tradycyjnie była bardzo wyrównana. Skuteczna gra obydwu ekip w obronie nie pozwoliła na odskoczenie żadnej z nich na więcej niż kilka punktów. Po dziesięciu minutach na tablicy wyników było 18:19.

Druga kwarta to popis strzelecki obydwu drużyn. W Legii dobrze zagrał Hunter Mickelson i Tomasz Andrzejewski, a w GTK Gliwice nie do zatrzymania był Jonathan Williams. Amerykanin rzucił dla gości w całym meczu 29 punktów – najwięcej ze wszystkich graczy przebywających na boisku. Drugą część także nieznacznie wygrali gliwiczanie, którzy po dwudziestu minutach prowadzili 50:47.

Trzecia część meczu to najgorszy okres gry Legionistów. Słaba gra w obronie, a nade wszystko nieskuteczność w ataku przyniosło swoje. Kolejne punkty dla gości zdobywali seryjnie Jonathan Williams i Maverick Morgan. A Legia? Niestety nie miała zbytnio czym odpowiedzieć. Przegrana dziesięcioma punktami kwarta była decydująca dla rozstrzygnięcia całego spotkania.

Ostatnia kwarta to spokojna gra gości i zaciętość w dążeniu do dogonienia rywala gospodarzy. Koszykarze Legii próbowali ze wszystkich sił, lecz nie udało im się dogonić zespołu z Gliwic. Czwarte dziesięć minut co prawda „Wojskowi” wygrali 16:13, ale pozwoliło to jedynie do zmniejszenia przewagi gości. Ostatecznie Legia uległa na Torwarze GTK Gliwice 78:88.

W stołecznym zespole nie zagrał najlepszy w poprzednim spotkaniu zawodnik, amerykański rozgrywający Isaiah Wilkerson. Najwięcej punktów dla Legii zdobyli: Hunter Mickelson – 16, Tomasz Andrzejewski – 15, Grzegorz Kukiełka – 11 i Naadir Tharpe – 10.

Legia Warszawa: Jobi Wall, Naadir Tharpe, Hunter Mickelson, Tomasz Andrzejewski, Grzegorz Kukiełka oraz Michał Aleksandrowicz, Łukasz Wilczek, Piotr Robak, Adam Linowski, Mateusz Jarmakowicz.

GTK Gliwice: Jonathan Williams, Robert Skibniewski, Paweł Zmarlak, Maverick Morgan, Lukas Palyza oraz Marcin Salamonik, Marek Piechowicz, Kacper Radwański, Quinton Hooker, Łukasz Ratajczak.