mobile

Kolejne prace na ulicy Walcowniczej

Od 24 do 27 listopada Zarząd Dróg Miejskich zaplanował prace na ulicy Walcowniczej. Kolejny odcinek arterii zyska nową nawierzchnię. Będzie to kontynuacja prac, które przeprowadzane były w tym miejscu na początku października.

Marcin Kalicki
Kolejne prace na ulicy Walcowniczej

W październiku powstała nowa nawierzchnia, oznakowania poziome, wyremontowany został chodnik oraz przystanek autobusowy przy ulicy Walcowniczej. Prace prowadzone były w ciągu ulic: Walcownicza – Petunii – Hiacyntowa – Techniczna, na odcinku od ul. Złotej Jesieni do ul. Narcyzowej. Gdzie będą odbywały się weekendowe prace? „Teraz czas na kolejny odcinek - od ul. Patriotów do ul. Bystrzyckiej (wraz z rondem po wschodniej stronie torów kolejowych). Roboty rozpoczną się w piątek 24 listopada o godz. 22.00 i potrwają do poniedziałku 27 listopada do godz. 04.00. Droga zyska nową nawierzchnię i oznakowanie poziome. Wymienimy też krawężniki na rondzie i wzdłuż remontowanego odcinka (te prace już trwają). Dodatkowo, w ramach uzupełnienia prac z początku października, ułożymy ostatnią warstwę nawierzchni (ścieralną) na odcinku od ul. Narcyzowej do ul. Petunii” – informuje w komunikacie prasowym ZDM.

Przeprowadzane prace wiązały się będą z czasowymi utrudnieniami. „W związku z pracami remontowane odcinki będą zamknięte dla ruchu (od ul. Patriotów do ul. Bystrzyckiej wraz z rondem na skrzyżowaniu ze wschodnią jezdnią ul. Patriotów i skrzyżowaniem z ul. Bystrzycką). Połączenia z ul. Walcowniczą nie będzie miała ul. Kędzierzyńska. Nieprzejezdny będzie również odcinek ul. Walcowniczej od ul. Narcyzów do ul. Petunii wraz ze skrzyżowaniami z tymi ulicami. Połączenia z ul. Walcowniczą nie będzie miała ul. Czekanowska. Objazd zostanie poprowadzony zachodnią jezdnią ul. Patriotów (jadący do centrum powinni zjechać na nią przez przejazd przy stacji PKP Michalin, a na wschodnią jezdnię wrócą przy ul. Szafirowej) do ul. Izbickiej. Ze względu na technologię prac, roboty muszą być wykonywane całą dobę, także w nocy. Mieszkańców przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zwracanie uwagi na znaki informujące o objazdach” – czytamy dalej w komunikacie.

Kolejny odcinek ulicy Walcowniczej między ulicami Filmową i Narcyzową wyremontuje Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.  

Źródło: ZDM

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko