Kolejne trzy punkty na koncie Hutnika

Hutnik Warszawa wygrał u siebie z Wilgą Garwolin 2:1, w meczu 29. kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy południowej.

TAGI

Przez całe spotkanie Hutnik miał dużą przewagę w posiadaniu piłki, jednak zwłaszcza w pierwszej połowie nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe. Goście nie stworzyli sobie żadnej okazji, a objęli prowadzenie po prezencie od defensywy „Dumy Bielan”. W 16. minucie po nieporozumieniu w szeregach obronnych w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Arkadiusz Zalewski i skutecznym strzałem zdobył bramkę dla Wilgi. Wyrównanie nastąpiło jeszcze w pierwszej części gry. W 38. minucie Jakub Mierzejewski zagrał prostopadłą piłkę do Łukasza Szali, który dośrodkował na środek pola karnego. Futbolówka dotarła do zamykającego akcję Dawida Jarczaka, który precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał bramkarza gości.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy dobrą sytuację wypracowali „Hutnicy”. Dawid Jarczak zagrał na 20 metr do Szali, który oddał uderzenie, ale dobrze interweniował golkiper Wilgi. Parę minut później znów okazję miał Szala. Napastnik Hutnika ponownie strzelał sprzed pola karnego, tym razem uderzył nad poprzeczką. Zespół z Bielan objął prowadzenie w 71. minucie. Dawid Jarczak podał na lewą stronę do Szali, który dośrodkował do Mierzejewskiego. Pomocnik Hutnika oddał strzał z kilku metrów, bramkarz odbił piłkę, ale Mierzejewski dobił ją do siatki gości. Chwilę potem Erwin Nowik próbował zaskoczyć golkipera uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego z odległości 30 metrów. W 78. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Kamil Jankowski. Z kilku metrów głową strzelał Nowik, ale trafił prosto w bramkarza. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry ponownie szansę na gola miał Mierzejewski. Jankowski podał do pomocnika klubu z Bielan, który minął obrońcę i uderzył z 15 metrów, jednak golkiper zdołał skutecznie interweniować. Wynik nie uległ już zmianie i Hutnik mógł zapisać sobie kolejne wiosenne zwycięstwo.

Za tydzień wyjazdowe spotkanie z Orłem Wierzbica. Mecz zaplanowano na sobotę, godzinę 15.

Hutnik Warszawa – Wilga Garwolin 2:1 (1:1)
Bramki: Dawid Jarczak 38′, Mierzejewski 71′ – Zalewski 16′.

Żółta kartka: Korgul.

Hutnik: Staniszewski – Dominik Jarczak, Nowik, Witak, Wielgosz – Mierzejewski, Podsiadło, Jankowski (Koshil 90′), Dawid Jarczak, Przyborowski (Turko 75′) – Szala (Polniak 88′).

Wilga: Selerski – Kwiatkowski, Karol Zawadka (Wiechowski 85′), Gac, Korgul – Talar, Kamil Zawadka, Żurawski (W. Majsterek 85′), Papiernik (Pyra 68′) – Szostak (Makulec 72′)

Sędzia: Piotr Rybus (Warszawa).