mobile
REKLAMA

Kolejny krok w stronę budowy szkoły przy ul. Karlińskiego

Miejscy radni podjęli decyzję o uchyleniu uchwały Rady Miasta dotyczącej przekazania Archidiecezji Warszawskiej działki przy ul. Karlińskiego na Odolanach. Dzięki temu Dzielnica będzie mogła w tym miejscu wybudować szkołę podstawową. Urząd planuje jeszcze w tym roku przygotować projekt przyszłej placówki.

inf. pras.
TAGI
Kolejny krok w stronę budowy szkoły przy ul. Karlińskiego

Działka nr 12/6 o powierzchni 5236 mkw znajdująca się przy ul. Karlińskiego na Odolanach została w 2013 roku przeznaczona do oddania w użytkowanie wieczyste Archidiecezji Warszawskiej. Do dzisiaj grunt nie został przekazany ze względu na toczące się postępowanie dotyczące roszczeń związanych z dekretem Bieruta. Jedynym sposobem na zatrzymanie tej nieruchomości w zasobie miasta stołecznego Warszawy jest przeznaczenie jej na cel publiczny. - To bardzo ważna decyzja gdyż otwiera ona drogę do przeznaczenia tej nieruchomości pod budowę szkoły podstawowej na Odolanach. Dzięki uchwale pierwotne przeznaczenie tej działki na cele sakralne przestaje być aktualne. Dzielnica oczywiście rozumie, że kościół w tym rejonie jest potrzebny, jednak szkoła ma tutaj największy priorytet. Chcemy jeszcze w tym roku przygotować projekt przyszłej placówki – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

 

Odolany to niezwykle szybko rozwijająca się część Woli. Na tym terenie powstaje wiele osiedli mieszkaniowych, dlatego Dzielnica musi zapewnić infrastrukturę publiczna. – Niezwykle istotne jest pozyskanie gruntów, przede wszystkim na obiekty oświatowe. Nowe szkoły, przedszkola i żłobki potrzebne są głównie na terenach, gdzie powstają nowe osiedla mieszkaniowe – mówi Małgorzata Żuber-Zielicz, przewodnicząca Komisji Edukacji i Rodziny w Radzie m.st. Warszawy.

źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/wej%C5%9Bcie-do-szko%C5%82y-ucze%C5%84-szko%C5%82y-2454153/

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda