mobile
REKLAMA

Kolejny Portugalczyk w Legii

Dwudziestoczteroletni napastnik lub ofensywny pomocnik Sportingu Club de Portugal Iuri Medeiros, został wypożyczony do Legii Warszawa do 30 czerwca 2019 roku. Były wicemistrz Europy U21 z reprezentacją Portugalii przez ostatni rok występował we włoskiej Genoi CFC.

Marcin Kalicki
Kolejny Portugalczyk w Legii

Medeiros przez wiele lat był czołowym młodzieżowym reprezentantem swojego kraju, występując w kadrach od U15 do U21 - z tą ostatnią zdobył srebrny medal mistrzostw Europy w 2015 roku. W narodowych barwach zaliczył aż pięćdziesiąt siedem meczów i był uznawany za jeden z największych talentów portugalskiej piłki. Atutami Dwudziestoczteroletniego zawodnika, nominalnie grającego jako napastnik (może również występować również na pozycji ofensywnego pomocnika) są szybkość i wysokie umiejętności techniczne.

- Przyjechałem do Warszawy, żeby zdobywać bramki i pomóc Legii zostać mistrzem. Dobrze czuję się na wielu pozycjach w ofensywie, ale najlepiej na prawym ataku. Fakt, że mam szansę na swój premierowy tytuł, to dodatkowa motywacja. Pierwsza wrażenia mam bardzo pozytywne. Warszawa będzie dobrym miastem do życia – mówi nowy zawodnik "Wojskowych".

Absolwent jednej z najlepszych w Europie akademii Sportingu CP, w której zaczął trenować od jedenastego roku życia i przeszedł przez wszystkie drużyny juniorskie, był ogrywany w klubach z najwyższej klasy rozgrywkowej: Boaviscie Porto, Moreirense FC i FC Arouca, w których rozegrał siedemdziesiąt dziewięć meczów i mógł pochwalić się okazałymi statystykami: strzelił osiemnaście goli i zaliczył dwadzieścia siedem asyst. W sezonie 2017/2018 zadebiutował w pierwszym zespole lizbońskich "Lwów" (zagrał w jedenastu spotkaniach), a w styczniu ubiegłego roku na zasadzie wypożyczenia trafił do Genoi CFC. W drużynie ze Stadio Luigi Ferraris zadebiutował w wygranym 2:1 meczu z Lazio Rzym. Łącznie we Włoszech wyszedł na boisko czternaście razy, zdobywając dwie bramki i zaliczając jedną asystę.

Urodzony w znajdującym się na Azorach piętnastotysięcznym mieście Horta Portugalczyk, podpisał z Legią Warszawa umowę wypożyczenia do końca obecnego sezonu.

Źródło/Fot. informacja prasowa/własne/Mateusz Kostrzewa/legia.com

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda