mobile
REKLAMA

Komentarz radnego Sejmiku Mazowsza ws. tzw. "papierowych łóżek" covidowych

Sukces. Po wielu miesiącach służby Wojewody Mazowieckiego przyznają, że statystyka wolnych łóżek odbiega od rzeczywistości. Dostrzegają problem "papierowych łóżek"?

inf. prasowa
Komentarz radnego Sejmiku Mazowsza ws. tzw. "papierowych łóżek" covidowych

W środę, w przededniu rocznicy stwierdzenia w Polsce pierwszego przypadku covid-19, Mazowiecki Urząd Wojewódzki na oficjalnym koncie twitterowym, a także sam Wojewoda Mazowiecki podczas koordynacji z przedstawicielami branży medycznej przyznali, że dane o wolnych łóżkach dla pacjentów z koronawirusem nie są wiarygodne. - To smutny, bo poprzedzony trzema falami pandemii, rekordem nadmiarowych zgonów i jesienną katastrofą w służbie zdrowia sukces, ale udało nam się – przyznaje Krzysztof Strzałkowski, przewodniczący Komisji Zdrowia w Mazowieckim Sejmiku. Dzięki jego wielomiesięcznych staraniom, dane będą odpowiadać temu, z czym mierzy się personel medyczny i czego doświadczają pacjenci. - Pozwoli im reagować zgodnie z aktualnymi potrzebami pacjentów, a nie w sytuacji kiedy na stronach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego widnieje 1000 wolnych łóżek, a kierowcy karetek słyszą, że na całym Mazowszu nie ma ani jednego wolnego miejsca, tak jak w we wtorek 2 marca – cieszy się Strzałkowski. 

 

Nie tylko o łóżkach nic nie wiemy!

- Polska, w odróżnieniu od innych krajów europejskich wykonuje bardzo mało testów na koronawirusa, a dane o przebiegu epidemii, przykro to przyznać opierają się „chcemyabyźmie" rządzących – wskazuje Strzałkowski. Nie da się bowiem inaczej wytłumaczyć, że Polska pod względem ilości testów na milion mieszkańców znajduje się w 9 dziesiątce krajów Świata. - W rankingu, naszymi bliskimi sąsiadami jest m.in. Sułtanat Brunei. Mam jednak nadzieję, że tak jak w sprawie łóżek rządzący poszli po rozum do głowy, tak zaczną też prowadzić testy z prawdziwego zdarzenia, o co apelujemy od początku epidemii – postuluje Strzałkowski.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda