Komplet punktów Projektu Warszawa

W meczu 15. kolejki PlusLigi siatkarze Projektu Warszawa pokonali przed własną publicznością Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:1. Najlepszym zawodnikiem meczu został libero stołecznego klubu – Damian Wojtaszek.

Mecz w Arenie Ursynów doskonale zaczęli gospodarze, którzy narzucili swój styl gry i prowadzili w kolejnych minutach 5:1, 7:3, 10:4, 13:6 i 19:11. W końcowej fazie seta warszawianie nieco się rozluźnili co pozwoliło gościom odrobić część strat, ale nie na tyle, aby doprowadzić do remisu. Projekt wygrał pierwszą odsłonę spotkania 25:21.

Druga partia miała zgoła odmienny przebieg. Nieoczekiwanie to częstochowianie byli skuteczniejsi i rozpoczęli od kilkupunktowego prowadzenia, które utrzymywali do połowy seta. W następnych minutach gra wyrównała się i zawodnicy obydwu zespołów walczyli niemal punkt za punkt. Co przy uzyskanej wcześniej niewielkiej przewadze przez gości było decydujące w triumfie w tej partii.

Trzeci i czwarty set to powrót do swojej gry przez podopiecznych trenera Piotra Grabana. Pewne ataki Artura Szalpuka i Bartłomieja Bołądzia przyniosły oczekiwany efekt. Kibice warszawskiego zespołu oklaskiwali poczynania dobrze rozdzielającego piłki w tym spotkaniu rozgrywającego Macieja Stępnia i świetnie broniącego Damian Wojtaszka, który został uznany MVP meczu. Projekt nie miał problemów w kolejnych odsłonach spotkania i pewnie triumfował dopisując sobie kolejne punkty do ligowej tabeli.

Projekt Warszawa – Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:1 (25:21, 23:25, 25:19, 25:21)

Składy:

Projekt: Maciej Stępień, Kévin Tillie, Andrzej Wrona, Bartłomiej Bołądź, Artur Szalpuk, Averill Taylor, Damian Wojtaszek, Jakub Kowalczyk, Igor Grobelny.

Exact Systems: Piotr Hain, Dawid Dulski, Tomasz Kowalski, Rafał Sobański, Damian Kogut, Aymen Bouguerra, Marcin Jaskuła, Bartosz Schmidt, Mateusz Borkowski, Byron Keturakis, Bartłomiej Janus.

Po piętnastu kolejkach warszawianie są wiceliderem rozgrywek PlusLigi, tracąc do pierwszego Jastrzębskiego Węgla zaledwie jeden punkt.