mobile
REKLAMA

Koncerty z widokiem na świat: The KDMS

Z sukcesem łączą  disco&funk, soul i elektronikę, podbijając klubowe parkiety na całym świecie - w najbliższy czwartek w Muzeum Emigracji w Gdyni wystąpi jeden z najbardziej żywiołowych duetów Europy nurtu neo-disco – zespół The KDMS. Grupa otworzy cykl Koncertów z widokiem na świat, który zabrzmi w gdyńskim porcie.

Informacja prasowa
Koncerty z widokiem na świat: The KDMS

To już trzeci sezon, kiedy na Polskiej 1 pojawią się młode zespoły prezentujące nowe brzmienia w muzyce alternatywnej. Zaproszeni do projektu muzycy stanowią elektryzującą mieszankę kilku narodowości, dla których wspólnym językiem i pasją jest muzyka. Ich twórczość pokazuje, że podróże i emigracyjne doświadczenia pozwalają rozwijać niepowtarzalną tożsamość artystyczną.

Letni sezon koncertowy w Muzeum Emigracji otworzy „The KDMS”. To duet składający się ze znanej brytyjskiej piosenkarki Kathy Diamond i śląskiego producenta Maxa Skiby, który wraca na scenę ze swoim drugim albumem.  Zespół zagra muzykę z najnowszej płyty „The New Old Normal" wydanej przez Warner Music, w której przy sesjach nagraniowych brał udział m.in. Keeling Lee z Groove Armada. Poprzedni, debiutancki album KDMS "Kinky Dramas & Magic Stories", zyskał niespodziewane wsparcie od takich artystów jak Snoop Dogg czy Hot Chip.

Dzięki remiksom znanych DJ-ów, ich muzykę można usłyszeć w klubach na całym świecie. Sukces międzynarodowego duetu tkwi w producenckiej sprawności Skiby, w umiejętności tworzenia chwytliwych melodii i wykorzystywania żywego instrumentarium oraz w elektryzującym głosie Kathy Diamond. Ci, którzy choć raz byli na ich koncercie, wiedzą, jak potrafią porwać publiczność.

Podczas kolejnych, wakacyjnych koncertów usłyszycie: Buslav (20.07, godz. 20.00) i Young Stadium Club (10.08, godz. 19.00).

Buslav – multiinstrumentalista, znakomity wokalista i twórca tekstów, którego dojrzałe kompozycje wzbudziły nowy nurt na polskiej scenie alternatywnej. Jego najnowszy album to magnetyczna pop opowieść o emocjach, ludzkiej ciekawości i doświadczeniach. Zagra z wybitnymi muzykami i wokalistami piosenki z debiutanckiej płyty.

Young Stadium Club – wschodząca gwiazda międzynarodowej sceny muzycznej. Zespół składa się z czterech chłopaków, którzy inspirowani indie rockiem stworzyli unikalną i dotąd niespotykaną na polskiej scenie muzykę. Ich debiutancką płytę pt. „Everything Everyone Everywhere" wydał Universal Music Polska w maju 2017.

13 lipca 2017, czwartek 
godz. 20.00 
Muzeum Emigracji w Gdyni, ul. Polska 1
bilety: 10 zł (kasa Muzeum, CultureBox i interticket.pl)

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko