mobile
REKLAMA

KONKURS dla aktywnych!

Zapraszamy do konkursu z Informatorem Stolicy. Sponsorem nagród jest Vibrostation Poland!

TAGI
KONKURS dla aktywnych!

Pozytywne wibracje, czyli 4 fakty na temat treningu wibracyjnego

Trening na platformach wibracyjnych to dobre rozwiązanie zarówno dla osób, którym ciężko znaleźć wiele czasu na aktywność fizyczną, jak i dla poszukujących urozmaicenia swojego planu ćwiczeń. Co warto wiedzieć o treningu wibracyjnym i na czym polega jego fenomen?

Trening na 100 proc.

Mechanizm działania platformy wibracyjnej jest prosty. Urządzenie generuje drgania, które pobudzają mięśnie do mimowolnego skurczu o częstotliwości 30 do 45 razy na sekundę. W czasie wibracji pracują więc wszystkie włókna mięśniowe, podczas gdy tradycyjny trening angażuje 40-55 proc. naszych mięśni. W efekcie, 10-minutowy trening na platformie odpowiada 1 godzinie spędzonej na siłowni na tradycyjnych ćwiczeniach.

W spodniach i sukience

Niewątpliwą zaletą platform wibracyjnych jest oszczędność czasu. – Trening wibracyjny trwa 30 minut, w jego skład wchodzą trzy 10-minutowe sesje na kolejne partie ciała. Co najważniejsze, do ćwiczeń na platformie nie trzeba się przebierać, bo nie wymagają one dużego wysiłku. Na siłownię możemy więc wpaść na dosłownie pół godziny w każdej chwili – po drodze z pracy czy do pracy, bez konieczności pakowania sportowych ubrań – mówi Katarzyna Gliwka z siłowni Vibrostation Training Studio na warszawskim Ursynowie.

Dla ducha i ciała

Jakie są efekty treningu wibracyjnego? Na platformach ćwiczy się w różnych pozycjach – na stojąco lub siedząco – co pozwala skutecznie oddziaływać na wszystkie partie ciała. Ćwiczenia spalają tkankę tłuszczową, wzmacniają i rozciągają mięśnie, ujędrniają i rzeźbią sylwetkę, a także pomagają pozbyć się niechcianego cellulitu. Trening ma również dobroczynny wpływ na krążenie krwi, kondycję i wytrzymałość. Zwiększa też produkcję endorfin, co przekłada się bezpośrednio na nasz dobry nastrój i redukcję stresu.

Wibracje to nie wszystko

Tak jak w przypadku każdej inne formy ćwiczeń, kluczem do sukcesu jest systematyczność. - W celu uzyskania widocznych efektów należy korzystać z platformy wibracyjnej regularnie, najlepiej 2-3 razy w tygodniu. Przy czym pierwsze rezultaty ćwiczeń możemy dostrzec już po około 5 treningach – mówi Katarzyna Gliwka z Vibrostation Training Studio. Oczywiście, sam trening nie wystarczy jeżeli nie będzie towarzyszyć mu zdrowa, zbilansowana dieta.

Choć wizja ćwiczeń bez wysiłku może początkowo wywołać ironiczny uśmiech u niektórych sceptyków, wymierne efekty treningów wibracyjnych mówią same za siebie. Platformy wibracyjne z powodzeniem podbijają kolejne rynki wprowadzając branżę fitness na zaawansowany poziom rozwoju. 

 

KONKURS

Informator Stolicy postanowił zorganizować niezwykły konkurs w którym do wygrania są karnety na 10 wejść w siłowni Vibrostation Training Studio na warszawskim Ursynowie.


Aby wygrać należy:
-  Polubić nasz fanpage na facebooku: www.facebook.com/informatorstolicy
-  Zarejestrować się na naszym portalu www.informator-stolicy.pl i pod tym postem konkursowym oraz:

Wymyśleć chwytliwe hasło motywujące do walki o swoją sylwetkę

Spośród wszystkich odpowiedzi wybierzemy i nagrodzimy najciekawsze i najbardziej kreatywne z nich. 
Redakcja zastrzega sobie prawo do subiektywnej oceny.
Odpowiedź nie powinna przekraczać 500 znaków.
W komentarzu prosimy dołączyć link do swojego profilu fb w celu weryfikacji. 
Na odpowiedzi czekamy do niedzieli do północy
Ogłoszenie wyników pojawi się w poniedziałek 1 lutego na naszej stronie do godziny 15. 
 
Życzymy powodzenia!

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda