mobile
REKLAMA

Konkurs fotograficzny o Woli

Uchwycenie w obiektywie zmienności warszawskiej Woli to temat 7. edycji konkursu fotograficznego "Wola zmienną jest". Termin nadsyłania prac mija 30 września.

inf. pras.
TAGI
Konkurs fotograficzny o Woli

Konkurs organizowany jest przez Bibliotekę Publiczną na Woli i Centrum Handlowe Wola Park. Wolska biblioteka koordynuje projekt Wolskie Regionalia, który jest cyfrowym archiwum fotograficznym warszawskiej Woli. Fotografie pochodzą z prywatnych zbiorów jej mieszkańców oraz niepublikowanych zasobów wolskich instytucji. - Zadaniem konkursowym jest wykonanie fotografii, która wiernie odzwierciedli zdjęcie z naszego archiwum dostępnego na www.wolskieregionalia.waw.pl, lub zdjęcia z własnych zasobów - mówi Anna Grędzińska, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola. - Zapraszamy do udziału wszystkich mieszkańców - dodaje.

Konkurs ma zachęcić uczestników do zagłębienia się w Wolę i jej historię, zainteresowanie otoczeniem, przyjrzenie się codziennie mijanym obiektom, dostrzeżenie zmian którym podlegają i uchwyceniem tego wszystkiego w obiektywie aparatu. - Wola zmienia się praktycznie z dnia na dzień, ponieważ jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się dzielnic w Warszawie - mówi Mariusz Budziszewski, zastępca burmistrza dzielnicy Wola. - Zestawienie zdjęć archiwalnych z tymi, wykonanymi na konkurs, będzie znakomitą lekcją historii oraz swoistą podróżą do przeszłości - dodaje.

Konkurs "Wola zmienną jest" trwa do 30 września i jest skierowany do wszystkich pasjonatów historii i fotografii. Zdjęcia konkursowe mogą być wykonane dowolną techniką, jednak powinny być zapisane w cyfrowym formacie JPG.  - Każdy uczestnik może zgłosić dowolną ilość zdjęć, ale jedno miejsce może być sfotografowane tylko jeden raz – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola. Prace, wraz z podpisanym formularzem zgłoszeniowym należy przesyłać na adres c3@bpwola.waw.pl.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko