mobile
REKLAMA

Kontrole policji obejmą także pieszych!

Dzisiaj gdańscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzają działania dotyczące niechronionych uczestników ruchu drogowego. Celem akcji jest przypomnienie pieszym, że jeśli nie będą przestrzegać przepisów mogą stać się sprawcami lub ofiarami wypadków.

KMP w Gdańsku,
Kontrole policji obejmą także pieszych!

Dzisiaj policjanci drogówki przeprowadzą działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, czyli wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Kontrole policji będą obejmować między innymi kierujących pojazdami, ponieważ to właśnie ich brawurowa jazda bardzo często jest przyczyną potrąceń. Dyscyplinie zostaną poddani także piesi, którzy będą przechodzić przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, wchodzić na jezdnię bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd lub nie będą stosować się do sygnalizacji świetlnej.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie wzmożonej uwagi, przestrzeganie przepisów, ostrożną jazdę i odpowiedzialne korzystanie ze szlaków komunikacyjnych.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko