mobile
REKLAMA

Krakowskie Przedmieście z nową organizacją ruchu

Od najbliższej soboty aż do połowy października na ulicach Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat będzie obowiązyła weekendowa zmiana organizacji ruchu. Ulice zamienią się w deptak przeznaczony dla pieszych i rowerzystów. 

Redakcja / fot. pixabay
Krakowskie Przedmieście z nową organizacją ruchu

Od soboty, 20 kwietnia, od godz. 0.00 do nocy z niedzieli na poniedziałek na Trakcie Królewskim będzie obowiązywała weekendowa organizacja ruchu. Na odcinku drogi od ronda gen. Ch. de Gaulle'a do ul. Miodowej ponownie powstanie deptak dla mieszkańców i rowerzystów. Zamknięty odcinek ulic będzie oznakowany jako strefa zamieszkania i dopuszczony będzie na nim dojazd wyłącznie mieszkańców z identyfikatorami do posesji, Pałacu Prezydenckiego, Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Caritas, zaopatrzenia Centralnej Biblioteki Rolniczej, a także nowożeńców czy służb ratunkowych i oczyszczania. 


Wjazd na zamknięte ulice będzie możliwy wyłącznie z ul. Świętokrzyskiej w Nowy Świat w kierunku ronda gen. Ch. de Gaulle'a oraz z ul. gen. M. Tokarzewskiego-Karasiewicza na pozostały odcinek Nowego Światu i Krakowskiego Przedmieścia. Na ul. Bednarskiej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy, tak aby mieszkańcy mogli z niej wyjechać z pominięciem Krakowskiego Przedmieścia. 
W weekendy na ulicach Wierzbowej (zatoka postojowa)  i Moliera (rejon pl. Teatralnego) będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się informujący o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela.


Autobusy linii: E-2, 111, 116, 180, 222, 503 i 518, w kierunku północnym , pojadą Al. Jerozolimskimi do ul. Kruczej i dalej ulicami: Szpitalna – pl. Powstańców Warszawy – Mazowiecka. W przeciwnym kierunku będą kursowały ulicami Kredytową – Jasną – Zgoda – Krucza. Podobnymi trasami ul. Mazowiecką i z powrotem ulicami Kredytową i Jasną będą jeździły od ul. Świętokrzyskiej także autobusy linii 102, 105 i 178. Autobusy linii 128, 175 oraz nocnej N44 pojadą zaś ulicami Marszałkowską i Królewską.

Szczegółowe informacji o objazdach dla pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego można znaleźć tutaj.

żródło: Urząd m.st. Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda