mobile

"Krewki Ursynów" oddadzą krew przedostatni raz w tym roku!

W sobotę 24 listopada odbędzie się przedostatnia w tym roku zbiórka krwi zorganizowana wspólnie z Klubem Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów”.

Informacja prasowa/ fot. Adrian Grycuk
"Krewki Ursynów" oddadzą krew przedostatni raz w tym roku!

Krwiobus zaparkuje przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61 i będzie tam stał od 10:00 do 15:00. Podczas zbiórki krwi odbędzie się również rejestracja potencjalnych dawców szpiku przy współpracy z Fundacją DKMS Polska.

W ciągu roku w Polsce konieczne jest dokonanie około miliona transfuzji krwi. Na krew i osocze czeka tysiące chorych. Oddając krew ratujemy życie innym. Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 65 rokiem życia. Pokażmy, że potrzebujący mogą na nas liczyć!

Podczas zbiórki krwi odbędzie się również rejestracja potencjalnych dawców szpiku przy współpracy z Fundacją DKMS Polska oraz plastikowe nakrętki na rehabilitację dla Oli Kamińskiej.

Klub Honorowych Dawców Krwi Dzielnicy Ursynów powstał na początku marca. Liczy ponad 50 członków. Spotkania odbywają się w naszym Ratuszu, dwa razy w miesiącu. Szczegóły dotyczące działalności klubu, dostępne są na stronie: www.krewkiursynow.pl.

 

Źródło: Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Wraszawy/ fot. Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41785304

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda