mobile

Krok w stronę budowy wodnego placu zabaw

Białołęka ogłosiła właśnie przetarg na wykonawcę wodnego placu zabaw, który ma powstać w Parku Henrykowskim. Wodny plac zabaw to zwycięski projekt III edycji Budżetu Partycypacyjnego, na który zagłosowało 2318 osób. 

Informacja prasowa/fot. Tom Fisk
Krok w stronę budowy wodnego placu zabaw

Będzie to miejsce frajdy i zabawy dla dzieci od drugiego roku życia. Na wodnym placu zabaw, przypominającym kształt klepsydry, ustawionych zostanie 10 różnych urządzeń służących do zabawy m.in. dysze pionowe, korona, płaszczyzna wodna, dwa rodzaje fontann w kształcie kwiatów oraz słupy wodne. Urzadzenia będzie można uruchomić poprzez naciśnięcie umieszczonego w nawierzchni czujnika. Oprócz atrakcji wodnych, ustawione zostaną elementy małej architektury, czyli ławki i kosze na śmieci. Zbudowane będą również: sanitariat oraz przebieralnia w formie parawanu. Plac będzie ogrodzony.

Oferty można składać do 27 marca br. Dzielnica chce zdążyć oddać wodną atrakcję przed rozpoczęciem sezonu letniego, dlatego premiowane będa firmy, które będą w stanie wykonać inwestycję w jak najkrótszym terminie.

Mamy nadzieję, że lato będzie w tym roku gorące, a wodny plac zabaw będzie miejscem aktywnego wypoczynku i będzie tętnił życiem.

Źródło: UD Białołęka/ fot. www.pexels.com

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda