mobile
REKLAMA

Krokodyl nad Wisłą

Skąd się wziął krokodyl nad Wisłą? Na to pytanie możemy sobie odpowiedzieć sami.

TAGI
Krokodyl nad Wisłą

Od niedawna warszawiacy mogą podziwiać nowy mural biegnący wzdłuż centralnej części nabrzeża. Nadwiślański krokodyl to dzieło Mariusza Warasa, znanego również jako M-city – artysty należącego do światowej czołówki street-artu. Mural powstał na lewym brzegu Wisły, na murku biegnącym na południe od mostu Poniatowskiego. Ma blisko 340 metrów długości i ponad metr wysokości.

 „Skąd się wziął krokodyl nad Wisłą?” to hasło konkursu, który ruszył w piątek 8 maja. Jego celem jest wyłonienie najciekawszych hipotez i opowieści, będących odpowiedzią na to pytanie. To szansa na stworzenie nowej miejskiej historii i zainspirowania Teatru Improwizowanego Klancyk, który 13 czerwca zagra specjalny spektakl w oparciu o zwycięską opowieść.

Oceniane będą koncepcje ujęte w krótkie formy (do 200 znaków). Spośród zgłoszeń wyłoniony zostanie jeden zwycięzca i 4 wyróżnionych. Prace można nadsyłać do 5 czerwca na adres: krokodyl@um.warszawa.pl. Na zwycięzcę czekają również nagrody rzeczowe związane z tematem konkursu.

Inicjatywa ta ma na celu zachęcenie ludzi do aktywnego i twórczego spędzania czasu nad Wisłą. Konkurs oraz finałowy spektakl są częścią cyklu weekendowych wydarzeń nad rzeką, w których będzie można uczestniczyć od 23 maja do 20 czerwca. Ponadto w programie przewidziano m.in. rejsy po Wiśle, tworzenie leżaków plażowych, wycieczki rowerowe i grę miejską inspirowaną legendą o Syrence. Całość zwieńczą tradycje Wianki nad Wisłą.

Udział w konkursie i wydarzeniach otwarcia jest bezpłatny.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda