mobile
REKLAMA

Krystyna jest już na Woli!

Tarcza Krystyna, która ma drążyć tunel metra na Woli od stacji Księcia Janusza do Ronda Daszyńskiego została przewieziona na teren budowy. Prace rozpoczną się w przyszłym roku.

Marcin Kalicki
TAGI
Krystyna jest już na Woli!

Tunele na zachodnim odcinku II linii metra drążyły będą tarcze Krystyna i Elżbieta. W pierwszej kolejności w kierunku centrum Warszawy wystartuje w lutym 2018 roku ważąca sześćset pięćdziesiąt ton tarcza Krystyna. Jej nazwa nie jest przypadkowa. Nawiązuje ona do Krystyny Krahelskiej, poetki, żołnierza Armii Krajowej, uczestniczki Powstania Warszawskiego. W latach 1936-1937 pozowała jako modelka Ludwice Nitschowej, twórczyni pomnika stołecznej Syrenki.

Po drugiej stronie Wisły prace są bardziej zaawansowane. – Na wschodnim odcinku pierwsza z drążących tarcz – Maria – już dotarła do celu i szykuje się do wyjścia na powierzchnię. Obecnie tunel drąży TBM Anna, która pokonała już 1832 metry od stacji Szwedzka. Do celu zostało jej jeszcze niewiele ponad czterysta metrów – informuje Metro Warszawskie.

Zgodnie z umową zachodni odcinek II linii metra powinien zostać wybudowany do końca listopada 2019 roku. Później nawet do pół roku mogą trwać odbiory i wydawanie pozwoleń na użytkowanie. Po prawe stronie Wisły metro powinno być gotowe około pół roku wcześniej.

Fot. Metro Warszawskie

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko