mobile

Książkomat na Zielonym Ursynowie już działa

Nowoczesne urządzenie, czyli książkomat działa już obok Wypożyczalni Nr 34 na Zielonym Ursynowie. To samoobsługowa maszyna, pozwalająca na odbiór zamówionych wcześniej na stronie internetowej biblioteki książek. Jest to pierwsze takie urządzenie w naszej dzielnicy i jedno z pierwszych w Warszawie. Koszt wdrożenia systemu do obsługi nowego urządzenia to 16 tysięcy złotych – jest to jednorazowy wydatek (bez względu na liczbę książkomatów, których w przyszłości będzie więcej).

Informacja prasowa
TAGI
Książkomat na Zielonym Ursynowie już działa

-Miałem dzisiaj okazję przetestować funkcjonowanie kolejnego udogodnienia dla ursynowskich czytelników. Wybrany tytuł zamawia się przez Internet, a książki można odebrać o dowolnej porze, szybko i bezproblemowo - mamy na to trzy doby. Technologia się rozwija i cieszę się, że jedno z trzech tego typu urządzeń w Warszawie jest właśnie na Ursynowie, a w tej części stolicy jesteśmy pierwsi. Od pracowników biblioteki otrzymałem informację, że urządzenie już budzi ogromne zainteresowanie, wiec jestem przekonany że dzięki niemu poziom świadczenia usług przez bibliotekę będzie jeszcze wyższy – mówi Zastępca Burmistrza Klaudiusz Ostrowski.

Jak to działa?

Urządzenie zapewnia wygodę przy odbiorze książek i w naturalny sposób uzupełnia dostępne już przed bibliotekami całodobowe „wrzutnie” książek. Czytelnik po złożeniu zamówienia na stronie biblioteki, będzie mógł odebrać je w KSIĄŻKOMACIE. System biblioteczny powiadomi czytelnika o możliwości odbioru książki. Czytelnik zidentyfikuje się w KSIĄŻKOMACIE za pomocą karty bibliotecznej, a urządzenie automatycznie otworzy schowek.

 

KSIĄŻKOMAT to realizacja kolejnego projektu budżetu partycypacyjnego z 2019 roku.

 

Źródło: UD Ursynów 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda