mobile

Księga kondolencyjna poświęcona pamięci Wojciecha Młynarskiego

Jutro i w czwartek (22 i 23 marca) będzie można wpisać się do księgi pamięci poświęconej poecie Wojciechowi Młynarskiemu, który po długiej chorobie zmarł w Warszawie w ubiegłym tygodniu. Księga zostanie wystawionia w urzędzie miasta przy placu Bankowym.

Redakcja
Księga kondolencyjna poświęcona pamięci Wojciecha Młynarskiego

Wojeciech Młynarski zmarł w środę wieczorem 15 marca o czym opinia publiczna została poinformowana przez jego rodzinę. W. Młynarski był poetą, satyrykiem, artystą kabaretowym, autorem ponad 2 tys. tekstów piosenek, dramaturgiem, scenarzystą, librecistą, tłumaczem, kompozytorem i reżyserem teatralnym. Liczba napisanych  przez niego piosenek i  jego aktywność kulturalna robi niemałe wrażenie. Artyści i publiczność zgodnie twierdzą, że odejście W. Młynarskiego to duża wyrwa w polskiej sztuce.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowane są  na 24 marca w kościele św. Karola Boromeusza w Warszawie. Urna z prochami artysty zostanie pochowana w Alei Zasłużonych na Powązkach. Wszyscy, dla których twórczość Młynarskiego była ważna i chcieliby się w szczególny sposób pożegnać z artystą, mogą w wpisać się do księgi kondolencyjnej w urzedzie miasta na pl. Bankowym 3/5 w sali 131.

W. Młynarski urodził się w Warszawie 26 marca w 1941 roku i skończył studia polonistyczne na Uniwerystecie Warszawskim. Zadebiutował w skeczach i przedstawieniach teatralnych tworzonych przez członków studenckiego klubu Hybrydy. Swoją osobowością oraz talenetem zwrócił na siebie uwagę i zyskał uznanie zarówno w kręgach artystycznych, jak i odbiorców kultury popularnej. Jego teksty wyróżniały dowcip, liryczność i zaskakujące puenty, których zazdrościła mu sama Osiecka. Wiele piosenek, np. „Róbmy swoje” albo „Nie ma jak u mamy” przeszło do historii i stało się powiedzeniami powtarzanymi przez kolejne pokolenia .

Czy pamięć o Młynarskim i jego twórczości szybko zostanie zapomniana? Cytując tekst jednej z jego piosenek, miejmy nadzieję, że: „Bynajmniej!”.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko