mobile

Kurs pierwszej pomocy dla mieszkańców Ursynowa

Ruszyły zapisy na bezpłatne zajęcia z pierwszej pomocy, realizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Warto się zapisać, by wiedzieć jak pomóc osobie będącej w potrzebie.

Karolina Sakowska
TAGI
Kurs pierwszej pomocy dla mieszkańców Ursynowa

To idealna okazja, by dowiedzieć się jak się zachować w sytuacji, kiedy ktoś potrzebuje naszej pomocy. Nabyć umiejętności, które w przyszłości mogą komuś uratować życie. Każde podjęcie próby udzielenia pomocy, daje poszkodowanemu szansę na przeżycie.

Na kursie dowiemy się m.in. jak ocenić sytuację i zabezpieczyć miejsce wypadku, jakie informacje podać dzwoniąc pod numer alarmowy, ale co najważniejsze, jak postępować
z poszkodowanym. Jakie czynności należy wykonać, a jakie są bezwzględnie zakazane. Jak postępować w przypadku krwotoków, poważnych ran, oparzeń, czy złamań.

Kurs dla mieszkańców Ursynowa to po 5godzinne szkolenie. Oprócz wykładów, to także kilka godzin warsztatów, z zastosowaniem apteczek, manekinów i materiałów do charakteryzacji ran. Na koniec spotkania, uczestnicy otrzymają dyplom ukończenia kursu, instrukcję pierwszej pomocy i saszetkę ratowniczą.

Kursy są prowadzone zgodne z najnowszymi wytycznymi przez wykwalifikowanych
i doświadczonych Instruktorów Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża,
z wykorzystaniem wysokiej jakości sprzętu. Każdy uczestnik otrzymuje:
zeszyt ćwiczeń, saszetkę ratowniczą z maseczką i rękawiczkami i kodem QR, który po zeskanowaniu wyświetla w telefonie instrukcję pierwszej pomocy.

Udział w kursie może wziąć każdy mieszkaniec Ursynowa, który ukończył 13 lat. Zajęcia będą organizowane od maja do grudnia. Pierwszy kurs już 19 maja. Harmonogram dostępny nas stronie: http://pck-warszawa.pl/kursy-dla-mieszkancow-ursynowa__trashed/kursy-dla-mieszkancow-ursynowa/

Na kurs można się zapisać:


 

Przy zapisie należy podać:

  • imię i nazwisko,

  • adres zamieszkania lub zameldowania,

  • telefon kontaktowy i adres e-mailowy.

 


 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda