mobile
REKLAMA

Kwietniowe roboty drogowe

Od 4 do 7 kwietnia zamknięte dla ruchu będzie skrzyżowanie ulic Opaczewskiej i Bohaterów Września. W tym czasie zmiany w ruchu wprowadzą również wykonawcy przebudów ulic Trakt Lubelski i Łodygowej. W weekend nową nawierzchnię po pracach kanalizacyjnych zyskają ulice Chełmżyńska i Bronowska.

Informacja prasowa
TAGI
Kwietniowe roboty drogowe

Dzielnica Ochota kończy budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Opaczewskiej i Bohaterów Września. Od czwartku do niedzieli, od 4 do 7 kwietnia, układana będzie tam nowa nawierzchnia, co wiąże się z wyłączeniem skrzyżowania z ruchu. Objazdy będą prowadziły ulicami Śmigłowca – Drawska – Szczęśliwicka lub Al. Jerozolimskimi do ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. Autobusy linii 159 pojadą prosto Al. Jerozolimskimi, zawrócą na skrzyżowaniu z ul. Śmigłowca i dojadą do tymczasowego przystanku. Natomiast autobusy linii 172 będą kursowały tylko do Dworca Zachodniego.

 

Także w czwartek, 4 kwietnia, zmiany w ruchu wprowadzone zostaną na przebudowywanym Trakcie Lubelskim. Około godz. 21.00 wykonawca prac zamknie kolejny odcinek tej ulicy od skrzyżowania z ul. Borowiecką do Śnieguliczki. Objazd będzie prowadził ulicami Skalnicową – Wałem Miedzeszyńskim – Traktem Lubelskim. Dla ruchu zamknięty pozostaje odcinek Traktu Lubelskiego od ul. Skalnicowej do Borowieckiej.

 

W sobotę, 6 kwietna, o godz. 21.00 zmieni się organizacja ruchu na ul. Łodygowej. Wykonawca przebudowy rozpocznie układanie ostatniej warstwy nawierzchni na północnej jezdni. Ruch w obydwu kierunkach na odcinku od ul. Radzymińskiej do Wolińskiej zostanie skierowany na jezdnię południową. Zostanie tam wytyczone po jednym pasie w każdą stronę. Na wysokości skrzyżowania z ul. Wolińską kierowcy przejadą na jezdnię północną, którą ruch odbywa się do ul. Klamrowej, dalej pojazdy omijają plac budowy, jadąc nowo wybudowanymi jezdniami serwisowymi. Połączenie z ul. Łodygową odzyskają ulice Przewoźników i Wschodnia. Czynne będzie także skrzyżowanie z ulicami Wyspową i Potulicką. W połowie kwietnia wykonawca robót planuje udostępnić kierowcom obydwie jezdnie na odcinku od ul. Radzymińskiej do Wolińskiej.

 

W weekend wykonawcy kanalizacji na ulicach Chełmżyńskiej i Bronowskiej będą odtwarzać nawierzchnię jezdni. Od piątku, 5 kwietnia, od godz. 22.00 do poniedziałku, 8 kwietnia, do godz. 5.00 zamknięta będzie jezdnia ul. Chełmżyńskiej w rejonie ul. Meblowej. Objazd będzie prowadził ul. Strażacką do ul. Żołnierskiej. Swoje trasy zmienią autobusy linii 145, które pojadą objazdem przez ul. Powstańców, al. J. Piłsudskiego, Żołnierską i Strażacką. W tym samym czasie wyłączona z ruchu będzie również ul. Bronowska pomiędzy ul. Trakt Lubelski i Kanałem Żerzeńskim. Objazd będzie prowadził ul. Kadetów, a zmienionymi trasami pojadą autobusy linii 119, 147, i N72. Prace zostały podzielone na dwa etapy, aby utrzymać dojazd do ulic Wodniaków i Masłowieckiej.

 

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (powiadomienia.um.warszawa.pl) można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

 

Mapy z zaznaczonymi objazdami można znaleźć tutaj.

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda