mobile
REKLAMA

Lalki wyruszają w cudowną podróż

Jeden z aktorów Teatru Lalka, Roman Holc, powiedział kiedyś, że dziecko jest najbardziej wymagającym widzem, ponieważ krytycznie ocenia każdy niewiarygodny gest aktora i zawsze werbalizuje swoją niewiarę w świat sceniczny.

Redakcja
TAGI
Lalki wyruszają w cudowną podróż

Tworzenie tatru dziecięcego, więc również teatru lalkowego, to ciężka praca, wymagająca od twórców nie tylko dobrego rzemiosła, ale również znajomości psychiki dziecięcej. Misję tworzenia spektakli dla najmłodszych widzów Teatr Lalka realizuje od ponad siedemdziesięciu lat. 

18. marca młodzi widzowie i ich opiekunowie będą mieli okazję zobaczyć kolejny spektakl z repertuaru teatru. Przedstawienie Cudowna podróż realizowane jest na podstawie powieści szwedzkiej pisarki-noblistki, Selmy Lagerlof, jednej z najważniejszych autorek światowej literatury dla dzieci.

Historia małego chłopca, Nilsa, opowiedziana zostaje w planie lalkowym i aktorskim. Pełna przygód i niespodzianek droga, którą główny bohater odbywa w towarzystwie ptaków, na tle poetyckiego pejzażu, przemienia jego życie. Tajemnicza wyprawa może stać się udziałem młodszych i starszych widzów. Spektakl wyreżyseruje Aleksiej Leliawski  –  absolwent Białoruskiej Akademii Sztuk, scenografią zajmie się  Aleksander Wachramiejew – malarz i ilustrator, a Natalia Czekała zadba o oprawąę muzyczną spektaklu. 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko