mobile
REKLAMA

Langwedocja w Odkupieniu Win

Odkupienie Win to żoliborska winiarnia, która pojawiła się na mapie Warszawy we wrześniu ubiegłego roku. Winiarnia, będąca zarazem sklepem, ma w swojej ofercie kilkaset win z różnych części Europy, ale nie tylko. Dla wszystkich klientów przygotowana została oferta specjalna w postaci 10% rabatu na wina francuskie. Oferta obowiązuje do dnia 20. marca br.

Redakcja
Langwedocja w Odkupieniu Win

W ubiegłym miesiącu podróżowaliśmy po Hiszpanii w poszukiwaniu najlepszych win z regionu Rioja, natomiast dziś zabierzemy Państwa do Langwedocji, słynącej z produkcji wyjątkowych francuskich win.

Langwedocja w kilku słowach.

To region winiarski położony na południu Francji, nad Morzem Śródziemnym, pomiędzy miastami Perpignan i Nimes. W regionie w większości powstają wina czerwone, ale znajdziemy tam oczywiście wina białe i różowe. W większości są one świeże, owocowe, kwiatowe delikatne i miękkie, ponieważ rzadko w procesie produkcji mają kontakt z beczkami dębowymi. Miejscowe apelacje w większości narzucają produkcję win z mieszanek dwóch lub kilku szczepów, takich jak: Grenache Blanc i Noir, Syrah, Carignan, Mourvedre, Roussanne. Wina z Langwedocji są raczej przeznaczone do szybkiego spożycia, czyli nie powinny być przechowywane dłużej niż pięć lat.

W regionie sadzi się kilka rodzajów szczepów o charakterystycznych woniach i smakach, czego pokłosiem jest produkcja niepowtarzalnych win. Jednym z popularnych szczepów jest carignan. Wina z niego powstałe idealnie nadają się do drobiu, czy lekkiej, śródziemnomorskiej kuchni, ponieważ odznaczają się orzeźwiającym, owocowym, czasami lekko korzennym smakiem. Z kolei szczep Syrah, z którego powstaje jedno z najciemniejszych win z tego regionu, charakteryzuje się wyrazistym smakiem z nutą pieprzu, jeżyn, a niekiedy gorzkiej czekolady.

Jednym z ciekawych producentów jest Famille Fabre, rodzinna firma posiadająca tradycję produkcji wina sięgające początków XVII wieku. Rodzina posiada cztery Chateau, co pozwala tworzyć interesującą paletę win. Producent od początku lat 90. zaangażowany jest w produkcję organiczną bez użycia środków chemicznych.

Château De Luc Rouge

Kwintesencję langwedockich winiarskich smaków i zapachów jest Château De Luc Rouge, powstałe gównie ze szczepów grenache i mourvedre, z domieszką carignan i syrah. Château De Luc Rouge, które możemy znaleźć w żoliborskiej winiarni, jest wyjątkowo intensywne, pikantne z nutą czarnego pieprzu i rozmarynu, w jego smaku możemy wyczuć jeżyny, czarne porzeczki i jałowiec. Jest idealne do serów oraz gotowanych i grillowanych mięs.

Odkupienie Win

Plac Czesława Niemena 1 lok. U5,

Warszawa (Artystyczny Żoliborz)

+48 22 406 73 40 sklep@odkupieniewin.pl /FB OdkupienieWin


 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko