mobile

Łatwiej niż myślisz – 8. Bieg Wegański

Było sportowo, smacznie i rodzinnie. W niedzielę 20 maja odbył się 8. Bieg Wegański. Na wydarzenie, oprócz rywalizacji sportowej, złożyły się również interesujące spotkania, piknik z wegańskimi potrawami oraz akcje charytatywne. Hasło tegorocznej imprezy brzmiało: "Łatwiej niż myślisz".

Andrzej Łukasiak
Łatwiej niż myślisz – 8. Bieg Wegański

Pragniemy inspirować: promujemy zdrowy tryb życia, w zgodzie z naszym ciałem i w harmonii z naturą – piszą organizatorzy 8. Biegu Wegańskiego, czyli Fundacja Run Vegan. Tradycyjnie już sportowa rywalizacja oraz wydarzenia towarzyszące zamknęły trwający od 12 maja Ogólnopolski Tydzień Wege. Była to już XII odsłona największej i najstarszej imprezy promującej wegetarianizm.

Do sportowej rywalizacji stanęły nie tylko osoby dorosłe, ale również młodzież i dzieci. W jednej z konkurencji startowali nawet właściciele czworonogów wraz ze swoimi zwierzętami. Najmłodsi ścigali się na dystansach: 400, 800, 1200 i 1600 metrów. Dorośli startowali w biegach na 5 km, 10 km oraz w półmaratonie, którego trasa miała długość 21 km. Dla uczestników przygotowano nie tylko atrakcyjne nagrody oraz medale i statuetki. Każdy zarejestrowana osoba otrzymywała pakiet regeneracyjny.

Równolegle do sportowej rywalizacji odbywały się targi, gdzie można było spróbować bogactwa wegańskiej kuchni. Ponad dwudziestu wystawców przygotowało bezmięsne makarony, pierożki, falafele, lody koktajle, a nawet wegańskie wino. Stragany z jedzeniem cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem.

W specjalnie przygotowanym namiocie przez cały dzień odbywały się interesujące i inspirujące spotkania. Wśród prelegentek znalazły się m.in. Oktawia Nowacka, reprezentantka naszego kraju i brązowa medalistka w pięcioboju nowoczesnym, Malka Kafka, pionierka wegańskie kuchni w Warszawie, założycielka restauracji Tel Awiw Food & Wine, czy wegański kulturysta Adam Kuncicki.

Część zebranych przez organizatorów funduszy została przekazana na schronisko w Korabiewicach, które jest prowadzone przez Fundację Viva.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda