mobile
REKLAMA

Ławki dla karmiących mam

Na 6 wolskich skwerach i placach zabaw powstały plenerowe ławeczki dla karmiących mam. To projekt wolskiego Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami, który przeznaczył na ten cel ok. 60 tys. zł

Informacja prasowa
Ławki dla karmiących mam

Ławki dla rodziców z dziećmi to miejsca, w których komfortowo i bez uczucia skrępowania można zająć się swoją pociechą podczas spaceru. - Sam jestem ojcem dwójki małych dzieci i widziałem brak takich ławek w przestrzeni publicznej na Woli. Wierzę, że nasza inicjatywa zostanie ciepło przyjęta przez mieszkańców oraz sprawi, że wypoczywanie z dzieckiem w plenerze stanie się przyjemniejsze – mówi Mateusz Matejewski, dyrektor ZGN Wola.

Ławki zamontowane zostały w sześciu popularnych miejscach, którymi spacerują rodzice z dziećmi. Takie konstrukcje znajdziemy przy ul. Krochmalnej 3, ul. Sokołowskiej 8, na skwerze Lilpopów, przy ul. Pustola 36a/36/b, ul. Batalionu Parasol 3 oraz ul. Monte Cassino 1-3. Ławki zostały zaprojektowane i wykonane w taki sposób, żeby można było wygodnie nakarmić, przewinąć czy przebrać dziecko podczas spaceru. Drewniana konstrukcja wyposażona jest w zadaszenie oraz boczne ścianki przez co gwarantuje ochronę przed deszczem, wiatrem oraz słońcem. - Dzielnica się rozwija, a co za tym idzie - rodziców z małymi dziećmi przybywa. Dlatego takie miejsca są potrzebne - przekonuje Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola. - Jeżeli ławeczki zyskają popularność wśród rodziców, to zapewne na Woli pojawią się kolejne takie miejsca - dodaje.

Źródło: Urząd Dzielnicy Wola, fot. Urząd Dzielnicy Wola

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda