mobile

Legendarny „Jesus Christ Superstar” w Teatrze Rampa - tylko od 8 marca do 17 kwietnia 2019

Jesus Christ Superstar to klasyka rockowego musicalu na najwyższym poziomie, tytuł który gwarantuje wybitnych wykonawców. W naszej inscenizacji w roli Jezusa i Marii Magdaleny można podziwiać Najlepszych Wokalistów Musicalowych 2018 roku. Znakomite wokale, dynamiczna fabuła i dopracowana w każdym geście choreografia nikogo nie pozostawiają obojętnym.

Informacja prasowa
Legendarny „Jesus Christ Superstar” w Teatrze Rampa - tylko od 8 marca do 17 kwietnia 2019

Kultowa rock opera Tima Rice'a i Andrew Lloyda Webbera „Jesus Christ Superstar” * w reżyserii Jakuba Wociala i Santiago Bello jest od 4 lat sezonowym hitem Rampy granym - z racji swojej tematyki - tylko przed Wielkanocą. Niezwykłe wydarzenia z ostatniego tygodnia życia Jezusa opowiedziane są tu z perspektywy Judasza i jego ogromnego konfliktu ze sobą i otoczeniem. Libretto Tima Rice'a stawia Jezusa i Judasza jako dwóch głównych bohaterów dramatycznych wydarzeń zapisanych na zawsze w historii ludzkości.
W tym roku, jak w latach poprzednich, w roli tytułowej Widzowie zobaczą Jakuba Wociala uznanego za Najlepszego Wokalistę Musicalowego 2018 roku, laureata Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury. Jego niezwykła kreacja Jezusa mistrzowsko łączy skrajne emocje, prawdziwie wzruszając w kluczowych scenach i songach. Najważniejszą rolę kobiecą – Marii Magdaleny obok znakomitej Natalii Piotrowskiej kreować będzie Agnieszka Przekupień – Najlepsza Wokalistka Musicalowa 2018 roku. Została ona zaproszona specjalnie do tej roli przez reżysera. Rozszerzenie tegorocznej obsady zostało podyktowane zwiekszoną ilością wystawień, a pozostałą nową część wykonawców wyłoniono drogą ogólnopolskich castingów. Wszystkim artystom towarzyszyć będzie orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy, który od dwóch lat jest kierownikiem muzycznym naszej inscenizacji. Warto dodać, że wszystkie utwory bedą śpiewane w genialnych i ponadczasowych przekładach Wojciecha Młynarskiego i Piotra Szymanowskiego.
Idealnie zgrana z mistrzowską muzyką doskonała choreografia Santiago Bello oraz niezwykła, symboliczna scenografia Doroty Sabak sprawiają, że sceny musicalu zapadają w pamięć niczym dzieła malowane muzyką, wokalem i gestem.
Ta inscenizacja porusza obrazem i dźwiękiem! Być może dzięki niej łatwiej będzie oderwać się od zabieganej codzienności i pomyśleć o głębokim sensie Świąt Wielkanocnych.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*Inscenizacja Teatru Rampa w 2017 roku otwierała 4. Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych „Dźwięki Słów” w Lublinie, a w 2018 IX Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu. W tym roku na przełomnie kwietnia i maja musical będzie wystawiany w Admiralspalast w Berlinie, a w październiku i listopadzie w krakowskim Teatrze Variété.

 

libretto TIM RICE

muzyka ANDREW LLOYD WEBBER

przekład WOJCIECH MŁYNARSKI, PIOTR SZYMANOWSKI
reżyseria SANTIAGO BELLO, JAKUB WOCIAL

choreografia SANTIAGO BELLO

kierownictwo muzyczne JAN STOKŁOSA

scenografia, kostiumy DOROTA SABAK

reżyseria światła TOMASZ FILIPIAK

reżyseria dźwięku TOMASZ BUDKIEWICZ

wizualizacja MARCIN ALMERT

kierownictwo produkcji ELIZA PAROL

 

Obsada:

JEZUS – Jakub Wocial / Sebastian Machalski

JUDASZ – Jerzy Gmurzyński / Sebastian Machalski
MARIA MAGDALENA – Natalia Piotrowska / Agnieszka Przekupień
PIŁAT – Andrzej Danieluk / Maciej Nerkowski

KAJFASZ – Paweł Erdman / Paweł Tucholski

KAPŁANKA – Brygida Turowska

ANNASZ – Agnieszka Fajlhauer

PIOTR – Maciej Pawlak / Kuba Szyperski

SZYMON – Arkadiusz Borzdyński / Przemysław Niedzielski

HEROD – Daniel Zawadzki

PRZEZNACZENIE – Dominika Łakomska / Marta Wardyńska

 

Zespół taneczno-wokalny:

Anna Kędroń, Paulina Janczak, Justyna Kolenda, Ewelina Kruk, Natalia Kielan,
Agnieszka Niemiec, Santiago Bello, Michał Cyran, Patryk Gładyś, Robert Tondera

 

Bilety do nabycia w kasie Teatru Rampa, ul Kołowa 20, tel. 22 679 89 76
lub na stronie www.teatr-rampa.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda