mobile

Legia dwukrotnie wygrała z Metrem

Siatkarze Legii blisko awansu do finału play-off II ligi mężczyzn. W weekend podopieczni trenera Daniela Kołodziejczyka dwukrotnie pokonali KS Metro Warszawa i brakuje im tylko jednego zwycięstwa by rozstrzygnąć rywalizację na swoją korzyść.

Marcin Kalicki
Legia dwukrotnie wygrała z Metrem

W sobotnim spotkaniu "Wojskowi" mieli problemy tylko w otwierającym spotkanie secie, który wygrali na przewagi. Pozostałe dwie partie już zdecydowanie należały do gospodarzy. Niedzielne derby stolicy wyglądały już zdecydowanie inaczej. Trener Metra Wojciech Szczucki znalazł sposób na dobrze grającą Legię. Zawodnicy z Ursynowa wygrali drugą i czwartą partię i byli blisko sprawienia niespodzianki w tie-braeku. Doświadczenie legionistów wzięło jednak górę i to oni cieszyli się ponownie z wygranej.

Wynik weekendowych spotkań:

Legia Warszawa - KS Metro Warszawa 3:0 (27:25, 25:21, 25:15)

Legia Warszawa - KS Metro Warszawa 3:0 (25:21, 21:25, 25:19, 24:26, 16:14)

Składy:

Legia Warszawa: Tomasz Obuchowicz, Maciej Stępień, Igor Stelmaszczyk, Mateusz Pazgan, Tomasz Belczyk, Mariusz Godlewski, Bartosz Tomczak, Artur Gromelski, Kamil Graczyk, Mateusz Grodzicki, Kamil Szewczyk, Daniel Rosa, Kacper Buczek, Wojciech Sumara.

KS Metro Warszawa: Paweł Szczepaniak, Dominik Zalewski, Marcin Kamiński, Marcin Mołs, Piotr Szostek, Jakub Pluto, Jan Kopyść, Karol Szczypkowski, Tomasz Walendzik, Przemysław Sprawka, Marcin Soska, Damian Kraśniewski, Bartosz Stępień, Tomasz Głód.

Trzecie spotkanie pomiędzy Legią a Metrem rozegrane zostanie w sobotę, 23 marca w hali sportowej przy ul. Dereniowej. Jeśli ponownie rywalizację wygrają "Wojskowi" to zapewnią sobie awans do wielkiego finału II ligi mężczyzn, jeśli natomiast lepsi okażą się zawodnicy z Ursynowa to obydwie drużyny będzie czekał kolejny pojedynek w niedzielę - 24 marca. W finale zwycięzca tego pojedynku zmierzy się prawdopodobnie z BAS-em Białystok, który w rywalizacji z AZS UWM Olsztyn prowadzi 2:0.

Fot. Paweł Oleksiak/siatkowka.legia.com

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda