Legia nie wykorzystała szansy. Niespodziewana porażka na Łazienkowskiej.

W meczu 31. kolejki Lotto Ekstraklasy piłkarze Legii Warszawa podejmowali dzisiejszego wieczoru drużynę KGHM Zagłębie Lubin. W przypadku wygranej mogli awansować na fotel lidera, bowiem swoje mecze przegrali Lech i Jagiellonia. Na stadionie przy ul. Łazienkowskiej gospodarze nie wykorzystali jednak tej sytuacji i ulegli „Miedziowym” 0:1.

Sobotni mecz nie stał na wysokim poziomie. Bardzo wyrównana gra i niewykorzystane sytuacje - tak można podsumować spotkanie przy Łazienkowskiej. W pierwszej połowie to legioniści byli bliżsi zdobycia bramki, jednak ich strzały były minimalnie niecelne bądź dobrze w bramce Zagłębia spisywał się Dominik Hładun. Drugie czterdzieści pięć minut przyniosło zwycięską bramkę dla gości. W 64 minucie Arkadiusza Malarza strzałem z kilku metrów pokonał Filip Starzyński. Dobrą zmianę dał Michał Kucharczyk, lecz to było za mało tego dnia. „Miedziowi” nieoczekiwanie wygrali w Warszawie i wskoczyła przynajmniej do jutrzejszego meczu Wisła Płock – Wisła Kraków na siódme miejsce w tabeli.

Legia Warszawa – KGHM Zagłębie Lubin 0:1 (0:0)

Bramki: Filip Starzyński (64)

Żółte kartki: Artur Jędrzejczyk – Bartosz Slisz, Adam Matuszczyk

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Artur Jędrzejczyk (74 - Cristian Pasquato), William Rémy, Michał Pazdan, Adam Hloušek - Chris Philipps, Domagoj Antolić, Kasper Hämäläinen (57 - Michał Kucharczyk) - Marko Vešović, Jarosław Niezgoda, Sebastian Szymański.

KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun - Alan Czerwiński, Ľubomír Guldan, Maciej Dąbrowski, Rafał Pietrzak - Bartosz Slisz (75 - Mateusz Matras), Adam Matuszczyk, Filip Jagiełło, Filip Starzyński (88 - Dawid Pakulski), Bartłomiej Pawłowski (85 - Łukasz Moneta) - Jakub Mareš.