mobile

Legia pozyskała kolejnego piłkarza

Nowym zawodnikiem stołecznej Legii został 19-letni Vjacheslavs Kudrjavcevs. Młody Łotysz podpisał z „Wojskowymi” roczny kontrakt z opcją przedłużenia o dwa i pół roku. W stołecznym zespole będzie występował z numerem 12.

Marcin Kalicki
TAGI
Legia pozyskała kolejnego piłkarza

Dziewiętnastolatek testowany był przez Legię już w trakcie zimowych zgrupowań na Florydzie oraz hiszpańskim Benidormie. – Wojtek Kowalewski zauważył Vjacheslavsa już kilka lat temu na warsztatach dla bramkarzy. Zaprosiliśmy go na testy, obserwowaliśmy jego postawę na zgrupowaniach. Stwierdziliśmy, że jest bardzo uzdolniony i warty zainteresowania. To młody, inteligentny chłopak, który mówi w kilku językach. Bardzo szybko się uczy, doskonalimy jego umiejętności, on też jest świadomy naszych oczekiwań. W Legii może się świetnie rozwinąć powiedział Krzysztof Dowhań, trener bramkarzy Legii, pod którego skrzydłami rozwijały się kariery między innymi: Artura Boruca, Łukasza Fabiańskiego, Radostina Stanewa, Jana Muchy czy Dusana Kuciaka.

Urodzony 30 marca 1998 roku w Rydze bramkarz mierzy 188 centymetrów wzrostu. Do tej pory reprezentował cztery łotewskie kluby: FK Tukums 2000 (2014), FC Jurmala (2014-2016), SK Babite (2016-2017), Ryga FC (2017).   

Vjacheslavs Kudrjavcevs jest siódmym zimowym wzmocnieniem legionistów. Wcześniej kontrakty z Legią parafowali: Domagoj Antolić, Mikołaj Kwietniewski, Marko Vesović, Eduardo da Silva, William Remy oraz Chris Philipps.

Fot/Źródło: Mateusz Kostrzewa/legia.com

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko