Legia przegrała z wicemistrzem Polski

Po znakomicie rozpoczętym sezonie i zwycięstwie w Lublinie koszykarze stołecznej Legii rozegrali pierwszy mecz nowego sezonu na własnym parkiecie. W hali sportowej przy ul. Obrońców Tobruku legioniści podejmowali wicemistrzów Polski - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski.

Pełne trybuny w hali na Bemowie oglądały ciekawe i emocjonujące widowisko. W Legii wiele się zmieniło w porównaniu z poprzednim sezonem. W drużynie Tane Spaseva wymieniony został praktycznie cały skład. Widać, że Macedończyk dobrze wykorzystał okres przygotowań, bo stołeczni zawodnicy wyglądają w pierwszych meczach naprawdę dobrze.

Pierwsza kwarta to bardzo dobra gra Legii. Znakomite akcje Rusłana Patiejewa oraz Jakuba Karolaka pozwoliły na wyprowadzenie stołecznej ekipy na prowadzenie 19:16. Niewielka przewaga podopiecznych Tane Spaseva utrzymała się również po drugich dziesięciu minutach. Co prawda kwartę tą legioniści przegrali, ale tylko jednym punktem.

Druga połowa meczu nie była już tak udana. Choć z trybun zawodników oklaskiwali między innymi Dariusz Mioduski, prezes piłkarskiej Legii oraz Arkadiusz Malarz, bramkarz "Wojskowych" to o trzeciej kwarcie wszyscy chcieliby najchętniej zapomnieć. Kilkanaście strat i słabą grę w obronie wykorzystali goście z Ostrowa Wielkopolskiego zdobywając w tej części spotkania aż dwadzieścia dziewięć punktów, a tracąc tylko osiemnaście. Ostatnie dziesięć minut to bardzo wyrównana gra zakończona remisem. Zawiódł najlepszy strzelec poprzedniego meczu - Omar Prewitt, który tym razem zdobył zaledwie sześć punktów. Legia ostatecznie przegrała we własnej hali z BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski dziewięcioma punktami.

Legia Warszawa - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 68:77 (19:16, 13:14, 18:29, 18:18)

Najwięcej punktów: Rusłan Patiejew (17), Jakub Karolak (13), Sebastian Kowalczyk (11) - Blake Hamilton (18), Mike Scott (13), Michał Chyliński i Shawn King (po 10).

Legia Warszawa: Rusłan Patiejew, Jakub Karolak, Sebastian Kowalczyk, Michał Kołodziej, Omar Prewitt, Morayo Soluade, Adam Linowski, Patryk Nowerski, Mariusz Konopatzki, Roman Rubinsztejn, Keanu Pinder, Jakub Sadowski.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski: Blake Hamilton, Mike Scott, Michał Chyliński, Shawn King, Daniel Szymkiewicz, Michał Nowakowski, Witalij Kowalenko, Łukasz Majewski, Przemysław Żołnierewicz, Danilo Tasić, Dominik Grudziński.

Następny mecz koszykarze Legii rozegrają w sobotę, 20 października w Gdyni. Ich przeciwnikiem będzie miejscowa Arka.