„Legia walcząca, Legia walcząca do końca”

Piłkarze Legii nie zagrają w tym roku w Lidze Mistrzów. W rewanżowym spotkaniu III rundy eliminacyjnej przegrali na własnym stadionie z mistrzem Chorwacji Dinamem Zagrzeb 0:1.

Mecz przy ul. Łazienkowskiej był bardzo wyrównany. Obydwie drużyny miały swoje okazje do zdobycia bramek. W dwudziestej minucie Artura Boruca po koronkowej akcji gości pokonał Bartol Franjić. W drugich czterdziestu pięciu minutach legioniści starali się z całych sił odrobić jednobramkową stratę, która przyniosłaby dogrywkę. Trener Czesław Michniewicz zdecydował się na wprowadzenie Josue, Tomasa Pekharta i Ernesta Muciego. Choć całkiem nieźle radzili sobie na boisku to nie zdołali pokonać bramkarza Dinama.

Legia Warszawa – Dinamo Zagrzeb 0:1 (0:1)

Bramka: Bartol Franjić (20)

Żółte kartki: Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Josip Juranović, Josue - Josip Mišić, Mislav Oršić, Amer Gojak, Dino Perić.

To jednak nie koniec przygody Legii w Europie. „Wojskowi” powalczą teraz o awans do rozgrywek grupowych Ligi Europy.