Legia wygrała na inaugurację sezonu i została wiceliderem

W niedzielne popołudnie koszykarze Legii rozpoczęli rywalizację w nowym sezonie Energa Basket Ligi. „Zieloni Kanonierzy” po dobrej grze pokonali HydroTruck Radom 79:57 i zostali wiceliderem ligi.

Przed startem sezonu 2020/2021 podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego dwukrotnie rozegrali sparingi z zespołem z Radomia i dwukrotnie byli lepsi. Dziś w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku 40 pokonali rywali po raz trzeci. Mecz znakomicie rozpoczęli warszawianie. Kolejne punkty Jakuba Karola i Jamela Morrisa dały Legii prowadzenie 7:2, a z kolejnymi minutami było jeszcze lepiej. Koszykarze ze stolicy mieli nawet jedenastopunktową przewagę. Ostatecznie na koniec pierwszej kwarty radomianie zniwelowali część przewagi i zakończyła się ona wynikiem 25:18. Znakomicie, szczególnie w obronie, zagrali „Zieloni Kanonierzy” w drugich dziesięciu minutach, pozwalając rywalom zdobyć zaledwie dziesięć punktów.

Na skuteczne akcje przyjezdnych Danilo Ostojicia i Nickolasa Neala na początku drugiej połowy odpowiedzieli dobrymi rzutami Dariusz Wyka i Jakub Karolak. Kolejne minuty to powrót legionistów do skutecznej gry w obronie co przełożyło się na wynik spotkania. Po punktach Adama Linowskiego, Grzegorza Kamińskiego, Jamela Morrisa i Jakuba Karolaka Legia prowadziła już dwudziestoma punktami. Czwarta kwarta, najbardziej wyrównana część meczu, nie zmieniła wiele w rywalizacji obydwu zespołów. Ostatecznie drużyna trenera Wojciecha Kamińskiego zwyciężyła 79:57 zaliczając bardzo udany start sezonu 2020/2021 Energa Basket Ligi.

Legia Warszawa – HydroTruck Radom 79:57 (25:18, 16:10, 21:14, 17:15)

Najwięcej punktów: Justin Bibbins (19), Jamel Morris (16), Jakub Karolak (12), Grzegorz Kamiński (11) – Filip Zegzuła (12), Dayon Griffin (10), Nickolas Neal (9)

Legia Warszawa: Justin Bibbins, Jamel Morris, Jakub Karolak, Grzegorz Kamiński, Michał Sokołowski, Dariusz Wyka, Mariusz Konopatzki, Grzegorz Kulka, Adam Linowski, Jakub Sadowski, Benjamin Didier-Urbaniak, Przemysław Kuźkow.

HydroTruck Radom: Filip Zegzuła, Dayon Griffin, Danilo Ostojić, Nickolas Neal, Aleksander Lewandowski, Mikołaj Kurpisz, Daniel Wall, Marcin Piechowicz, Brett Prahl, Patryk Stankowski.

W drugiej kolejce Energa Basket Ligi legioniści również we własnej hali zmierzą się z MKS Dąbrową Górniczą. Mecz w hali OSiR Bemowo rozpocznie się w sobotę, 5 września o godz. 17:35.