Legia wygrała z mistrzem Norwegii i gra dalej

Piłkarze Legii pokonali w rewanżowym meczu pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów norweskie FK Bodø/Glimt i awansowali do kolejnej fazy rozgrywek, w której zmierzą się z Florą Tallin.

Pierwsza połowa spotkania rozgrywanego na stadionie przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie była bardzo wyrównana. Sytuacje pod bramką rywala stwarzały sobie obydwie drużyny przez długi czas nie mogąc zaskoczyć bramkarza przeciwników. Dopiero w czterdziestej minucie bardzo ładną indywidualną akcję zakończył Luquinhas i do przerwy „Wojskowi” prowadzili jedną bramką.

Drugie trzy kwadranse to kontrolowanie wyniku przez warszawian. Trener Czesław Michniewicz wprowadził na boisko Rafaela Lopesa, debiutującego z „eLką” na piersi Mattiasa Johanssona oraz najlepszego strzelca poprzedniego sezonu stołecznego zespołu – Tomasa Pekharta. I to właśnie Czech przypomniał o sobie kibicom. W doliczonym czasie gry pokonał Nikitę Chajkina ustalając wynik spotkania.

Legia Warszawa - FK Bodø/Glimt 2:0 (1:0)

Bramki: Luquinhas (40), Tomas Pekhart (90+4)

Żółte kartki: Filip Mladenović, Bartosz Kapustka – Sebastian Tounekti

Legia: Artur Boruc, Josip Juranović (80 – Mattias Johansson), Mateusz Hołownia, Mateusz Wieteska, André Martins, Mahir Emreli (83 – Tomas Pekhart), Filip Mladenović, Artur Jędrzejczyk, Bartosz Kapustka (72 – Rafael Lopes), Luquinhas, Bartosz Slisz.

FK Bodø/Glimt: Nikita Haikin, Marius Lode, Alfons Sampsted, Marius Høibråten, Patrick Berg, Hugo Vetlesen (60 – Sebastian Tounekti), Ulrik Saltnes, Brede Moe (60 – Sigurd Kvile), Sondre Brustad Fet (91 – Elias Hagen), Erik Botheim (60 – Lasse Nordas),  Pernambuco (76 - Axel Lindahl).

W drugiej rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów na Legię czekała od wczoraj Flora Tallin. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Warszawie, w środę 21 lipca o godz. 21:00, zaś rewanż sześć dni później – we wtorek, 27 lipca o godz. 18:00.