mobile

Legia wygrywa City Volley Cup

Cztery drużyny rywalizowały w weekend w turnieju City Volley Cup. Siatkarze mazowieckich zespołów miały okazje do sprawdzenia swojej formy przed rozpoczynającym się 26 września nowym sezonem II ligi.

Marcin Kalicki
Legia wygrywa City Volley Cup

W hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji Mokotów przy ul. Niegocińskiej 2a stanęły naprzeciwko siebie: Legia Warszawa, MOS Wola Warszawa, KS Metro Warszawa i KS Camper Wyszków. Turniej rozgrywany metodą każdy z każdym wyłonił w niedzielę zwycięzcę. Dwadzieścia dwa rozegrane sety, sprawdzenie dotychczasowych rozwiązań wpajanych drużynom na treningach i mnóstwo wniosków dla sztabów szkoleniowych to najważniejsze cele dla trenerów, jakie przyświecały tym zawodom. Turniej City Volley Cup z kompletem zwycięstw i bez straconego seta wygrali gospodarze – Legia Warszawa. Drugie miejsce nieoczekiwanie zajął beniaminek II ligi Camper Wyszków, który wyprzedził Metro i MOS.

- Skończyliśmy turniejem szósty tydzień przygotowań do sezonu. Przed nami jeszcze dwa tygodnie. Do tej pory pracowaliśmy głównie nad przygotowaniem fizycznym, kształtowaniem siły i wytrzymałości oraz uczyliśmy się nowych systemów gry, szczególnie współpracy na linii blok-obrona, asekuracji oraz przyjęcie zagrywki. Skupiamy się na tą chwilę na własnej grze, aby to nad czym pracujemy na treningach przenieść w warunki meczowe. Jestem zadowolony z pracy jaką zespół wkłada na treningach, widać że świadomość zawodników i jakość wykonywanych elementów idzie do górę. Nie popadamy w żaden optymizm, wręcz przeciwnie wiele pracy przed nami, aby poprawnie grać w siatkówkę, unikając dużej ilości błędów, co jeszcze się nam zdarza. Uczymy się jeszcze siebie i potrzebujemy czasu żeby grać jeszcze lepiej – powiedział Mateusz Mielnik, trener Legii.

W podobnej sytuacji są dwa pozostałe stołeczne zespoły. - Nie był to najlepszy turniej w naszym wykonaniu. Gra z mocnymi rywalami pokazała gdzie mamy największe braki. Na szczęście do ligi jest jeszcze trochę czasu i z pewnością będziemy grali lepiej. W ogóle w mojej ocenie jesteśmy drużyną, która ma największe szanse na progres i z meczu na mecz będziemy co raz lepsi – zapowiada Krzysztof Wójcik, szkoleniowiec MOS Wola.

Turniej pokazał, jakie błędy wyeliminować muszą również zawodnicy KS Metro: - Na tym etapie przygotowań mamy jeszcze sporo do poprawy. Potrzebujemy gry, ponieważ zbyt wiele nieporozumień wkrada się w nasze szeregi. Mecz z Legią pokazał, że musimy znacznie ograniczyć błędy własne, aby mierzyć się z takim zespołem szczególnie w polu serwisu. Wiemy na coś nas stać, ponieważ potencjał zespołu jest w tym sezonie duży. Mamy sporo młodej krwi, która może zaskakiwać przeciwnika. Wierzę, że do startu ligi przygotujemy dobrą formę i rozpoczniemy sezon od zwycięstw – mówi Tomasz Głód, libero Metra.

Wyniki Turnieju City Volley Cup:

Legia Warszawa – MOS Wola Warszawa 3:0 (25:16, 25:20, 25:10)

KS Metro Warszawa – KS Camper Wyszków 2:3 (20:25, 25:17, 25:19, 20:25, 13:15

KS Camper Wyszków  - MOS Wola Warszawa 3:2 (19:25, 39:37, 21:25, 25:16, 15:6)

Legia Warszawa - KS Metro Warszawa 3:0 (25:19, 25:23, 25:21)

KS Metro Warszawa - MOS Wola Warszawa 3:0 (25:19, 25:19, 25:17)

Legia Warszawa - KS Camper Wyszków 3:0 (25:19, 25:19, 25:16)

Klasyfikacja końcowa zawodów:

1. Legia Warszawa

2. KS Camper Wyszków

3. KS Metro Warszawa

4. MOS Wola Warszawa

Stołeczne drużyny mają przed sobą dwa ostatnie tygodnie przed startem ligi. 26 września MOS Wola Warszawa podejmie SMS PZPS II Spała, Legia zmierzy się z AZS UWM Olsztyn, zaś Metro rywalizowało będzie z UKS Trójką Międzyrzec Podlaski. Wszystkie trzy spotkania odbędą się w Warszawie.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda