Legia wygrywa w Chojnicach i walczy o kolejny Puchar Polski

Piłkarze stołecznej Legii rozegrali dzisiaj mecz w ramach 1/32 Pucharu Polski. "Wojskowi" pojechali do Grodu Tura, a ich rywalem była Chojniczanka Chojnice. Po bardzo wyrównanym spotkaniu i sytuacjach stwarzanych przez obydwa zespoły ostatecznie lepsza okazała się drużyna ze stolicy, która pokonała rywali 1:0.

Z drużyną z Chojnic Legia spotykała się w historii tylko dwukrotnie i nie jest to odległa historia. W sezonie 2015/2016 obydwa zespoły spotkały się w ¼ rozgrywek o…Puchar Polski. Wtedy warszawianie wygrali obydwa spotkania (2:1 i 4:1). Dzisiaj także górą byli "Wojskowi".

Trener Rocardo Sa Pinto sześć zmian w porównaniu z ostatnim meczem ligowym. Do bramki wrócił Arkadiusz Malarz. Od pierwszej minuty zagrali także Miroslav Radović, Jose Kante, Michał Pazdan, Mateusz Hołownia i Andre Martins. Swoją pierwszą bramkę w tym sezonie strzelił wracający do składu środkowy obrońca Michał Pazdan. Kilka chwil później na tablicy wyników było już 2:0. W polu karnym dobrze znalazł się Miroslav Radović, uderzył nie do obrony, a piłka zatrzepotała w bramce strzeżonej przez Radosława Janukiewicza. Jednak po analizie VAR sędzia Przemysław Cecherz zadecydował, że "Rado" był na spalonym i gola nie uznał. Druga połowa była bardzo wyrównana. Obydwie drużyny stworzyły sobie po kilka sytuacji na strzelenie bramki. Walcząca do końca o wyrównanie spotkania Chojniczanka zmuszona była do odkrycia się co skutkowało groźnymi kontrami Legii. Żadna z drużyn bramki już jednak nie zdobyła. Legia wygrała w Chojnicach 1:0 i to ona awansowała do kolejnej fazy Pucharu Polski.

- Gratuluję swoim piłkarzom, ponieważ zwyciężyli na trudnym terenie. Wiedzieliśmy, że Chojniczanka to dobry zespół i zwycięstwo tutaj nie będzie łatwe. Mimo, że graliśmy z drużyną z Fortuna I ligi, ta zaprezentowała się bardzo dobrze. My z kolei zagraliśmy dość nieskutecznie - powiedział po meczu pucharowym trener Sa Pinto. - Powinniśmy utrzymać tempo gry z pierwszej połowy, w końcowych 10 minutach Chojniczanka stworzyła sobie kilka okazji. Chcieliśmy wygrać w lepszym stylu. Należy zauważyć, że inne drużyny z LOTTO Ekstraklasy również miały problemy z drużynami z niższych lig. Dziś jestem zadowolony z występu każdego zawodnika - dodał szkoleniowiec "Wojskowych".

Chojniczanka Chojnice - Legia Warszawa 0:1 (0:1)

Bramka: Michał Pazdan (27)

Żółte kartki: Paweł Stolarski, Artur Jędrzejczyk, Mateusz Hołownia, Dominik Nagy.

Chojniczanka Chojnice: Radosław Janukiewicz, Jacek Podgórski, Kamil Sylwestrzak, Tomasz Boczek, Przemysław Pietruszka, Damian Piotrowski (27 - Miłosz Przybecki), Krzysztof Danielewicz (79 - Paweł Zawistowski), Wojciech Trochim, Karol Gardzielewicz, Janusz Surdykowski, Emil Drozdowicz (71 - Tomasz Foszmańczyk)

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz, Paweł Stolarski, Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Mateusz Hołownia, Sebastian Szymański, Cafu, Andre Martins, Miroslav Radović (58 - Michał Kucharczyk), Dominik Nagy, Jose Kante (43 - Carlitos).