Legia wygrywa z Treflem Sopot!

Koszykarze stołecznej Legii odnieśli trzecie ligowe zwycięstwo. W rozegranym w Sopocie meczu piątej kolejki Energa Basket Ligi "Wojskowi" okazali się lepsi od miejscowego Trefla wygrywając 92:86.

Mecz na Pomorzu lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po kilku akcjach prowadzili już 9:2. Nie był to dobry moment spotkania dla warszawian. Legioniści grali słabo zarówno w obronie, jak i w ataku. Dopiero piękna akcja zakończona wsadem Patryka Nowerskiego dała sygnał do odrabiania strat. W pierwszej kwarcie nie udało się jeszcze dogonić rywali, ale trzypunktowe rzuty Jakuba Karolaka i Michała Kołodzieja zniwelowały nieco dużą przewagę gospodarzy.

Drugie dziesięć minut stało na niskim poziomie. Obydwie drużyny nie zachwyciły grą, dużo było strat i niecelnych rzutów. W Legii najlepiej zaprezentował się Omar Prewitt, który kilkukrotnie punktował. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 40:35.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od skutecznej akcji Rusłana Patiejewa. Rosjanin wyjątkowo łatwo tego dnia "łapał" faule i szybko musiał opuścić boisko. Mimo to legioniści zdołali odrobić trzy punkty, głównie za sprawą wspomnianego już wcześniej Prewitta i Mariusza Konopatzkiego.

Ostatnie dziesięć minut to najlepszy okres w tym meczu w wykonaniu stołecznego zespołu. Pod koszem sopocian dobrze prezentowali się Nowerski i Karolak. Kolejne punkty zdobył najskuteczniejszy na boisku wśród gości Omar Prewitt. Legia zagrała taką końcówkę spotkania, jakiej oczekiwał trener i kibice "Wojskowych". Podopieczni trenera Tane Spaseva wygrali tą kwartę i cały mecz.

Trefl Sopot - Legia Warszawa 86:92 (25:19, 15:16, 21:24, 25:33)

Najwięcej punktów: Vernon Taylor (28), Ian Baker (15), Łukasz Kolenda (12) - Omar Prewitt (25), Jakub Karolak (22), Michał Kołodziej (12)

Składy:

Trefl Sopot: Vernon Taylor, Ian Baker, Łukasz Kolenda, Milan Milovanović, Paweł Leończyk, Damian Jeszke, Grzegorz Kulka, Jakub Motylewski, Sebastian Rompa, Benjamin Didier-Urbaniak.

Legia Warszawa: Omar Prewitt 25, Jakub Karolak 22, Michał Kołodziej 12, Mariusz Konopatzki, Rusłan Patiejew, Patryk Nowerski, Sebastian Kowalczyk, Morayo Soluade, Roman Rubinsztejn, Dawid Sączewski, Jakub Sadowski, Cezary Karpik.