mobile

Legia zakończyła zgrupowanie w Warce remisem z Górnikiem Łęczna

Stołeczna Legia zakończyła przedsezonowe zgrupowanie w Warce. Ostatniego dnia rozegrali mecz z drugoligowym Górnikiem Łęczna. Sparing zakończył się remisem 3:3, a samo spotkanie rozegrano w nietypowym wymiarze czasowym, bo cztery razy po trzydzieści minut.

Marcin Kalicki
Legia zakończyła zgrupowanie w Warce remisem z Górnikiem Łęczna

Mecz w Warce był znakomitym momentem do sprawdzenia wszystkich zawodników, którzy przyjechali na zgrupowanie. Bramki dla warszawian zdobyli Michał Kucharczyk, Sandro Kulenović i Adam Hlousek.

Legia w meczu z Górnikiem zagrała w składzie: Radosław Cierzniak (61 - Arkadiusz Malarz) - Mateusz Żyro (61 - Miroslav Radović), Michał Kopczyński (61 - Konrad Michalak), Mateusz Wieteska (61 - Marko Vešović), Hildeberto Pereira (30 - Mateusz Praszelik, 61 - William Rémy), Michał Kucharczyk (61 - Brian Iloski), Chris Philipps (61 - Krzysztof Mączyński), Sebastian Szymański (61 - Iñaki Astiz), Cafú (61 - Adam Hloušek), Kasper Hämäläinen (61 - Dominik Nagy), Sandro Kulenović (61 - Mateusz Hołownia).

Przygotowania do rozpoczynającego się już za kilka dni sezonu podsumował trener "Wojskowych" Dean Klafurić. - Jesteśmy wraz z całym sztabem bardzo usatysfakcjonowani. Wykonaliśmy nasz plan zarówno jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne, jak i aspekty taktyczne. Dobrze, że udało nam się to przejść bez poważniejszych urazów, choć oczywiście zdarzały się jakieś małe. Może poza przypadkiem Antoli, ale jego uraz regeneruje się w dobrym tempie. Cieszymy się również ze wsparcia, które nam tutaj okazano i warunków jakie tutaj mieliśmy - czy to jeśli chodzi o jedzenie w restauracji, czy znakomite boisko. Dziękuję każdemu w hotelu, naszemu greenkeeperowi – każdy był w swojej pracy doskonały, dzięki czemu warunki mieliśmy wspaniałe. Najważniejsi są jednak piłkarze, a ja mogę tylko serdecznie im pogratulować za ciężką pracę i dyscyplinę w zespole, bo skupiali się wyłącznie się na pracy i na treningach.

Szkoleniowiec Legii nie chciał jeszcze zdradzić, kto zostanie w stołecznej ekipie. - W przyszłym tygodniu na pewno będziemy wiedzieli kto z nami zostanie. Niełatwo to stwierdzić, bo wszyscy pracowali ciężko i każdy z nich ma przed sobą świetlaną przyszłość oraz możliwości ku temu by pewnego dnia zagrać w Legii. Może nie w tym sezonie, ale w przyszłości na pewno. Plany są takie, żeby trochę zwolnić z intensywnością treningów i przygotować się na pierwszy mecz kwalifikacyjny z Cork City. Będziemy się więc skupiać na naszych założeniach taktycznych. Mamy także przed sobą dwa sparingi – z Viitorulem, a także naszymi przyjaciółmi dwa dni później, z którymi zagramy na głównej płycie. W tych dwóch meczach każdy zawodnik zagra po 90 minut.

Już w środę, 4 lipca o godzinie 19:16 na płycie głównej odbędzie się prezentacja drużyny. Poprzedzi ona mecz towarzyski z czwartą drużyną ligi rumuńskiej - Viitorulem Konstanca. Dwa dni później również na stadionie przy ul. Łazienkowskiej Legia podejmie Radomiaka Radom.

Fot. Jacek Prondzynski/legia.com

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda