mobile

Legioniści lepsi od lublinian. Zieloni Kanonierzy na trzecim miejscu radomskiego turnieju

W meczu o III miejsce memoriału Karola Gutkowskiego rozgrywanego w Radomiu koszykarze Legii Warszawa pokonali Polski Cukier Pszczółkę Start Lublin 91:67 i tym samym uplasowali się na najniższym stopniu podium tej imprezy.

Informacja prasowa
Legioniści lepsi od lublinian. Zieloni Kanonierzy na trzecim miejscu radomskiego turnieju

Pierwsza kwarta był bardzo udana dla legionistów, którzy bardzo szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Po celnych „trójkach” Abdura-Rahkmana było już 12:4. Przerwa na żądanie trenera lublinian nie przyniosła skutku, gdyż nadal to warszawianie dyktowali warunki gry i po 10 minutach prowadzili 26:14. Kolejne minuty należały do Polskiego Cukru, który uporządkował swoją grę i zdecydowanie lepiej spisywał się w ofensywie. Po stronie legionistów, tak jak było to poprzedniego dnia, brylował Muhammad-Ali Abdur-Rahkman, który po 15 minutach gry miał na swoim koncie 15 „oczek”. Legia wciąż miała przewagę, starała się ją mądrze utrzymywać i cel swój osiągnęła. Do przerwy stołeczny zespół prowadził 47:33.

Po powrocie z szatni Polski Cukier Pszczółka Start Lublin nie zdołał odwrócić losów spotkania i zamiast zmniejszać stratę, pozwalał rywalom na coraz więcej. Okazję do zdobywania punktów wykorzystywali szczególnie Grzegorz Kamiński i Raymond Cowels. Jakub Sadowski z powodzeniem walczył o zbiórki po obu stronach boiska, co dało skutek w postaci wyraźnego prowadzenia. Przed ostatnią kwartą starcia Legia prowadziła 75:48. W ostatnich minutach meczu trener Wojciech Kamiński dał szansę gry swoim najmłodszym zawodnikom: na parkiecie pojawili się Benjamin Didier-Urbaniak, Jakub Sadowski, Grzegorz Kamiński i jeszcze niepełnoletni Szymon Kołakowski. Pomimo bardzo młodego zestawienia przewaga warszawian nie stopniała znacząco i ostatecznie Legia zwyciężyła 91:67.

Chcieliśmy się pokazać z jak najlepszej strony po wczorajszej pechowej porażce w półfinale turnieju. Fajnie dziś zagraliśmy, wiele rzeczy nam dobrze wychodziło, co nie znaczy, że nie popełnialiśmy błędów. One zawsze będą, chcemy je ograniczyć do minimum i mam nadzieję, że zdążymy zrobić to przed pierwszą kolejką nowego sezonu” - powiedział po meczu Raymond Cowels.

Legia Warszawa – Polski Cukier Pszczółka Start Lublin 91:67 (26:14, 21:19, 28:15, 16:19)

Legia: Muhammad-Ali Abdur-Rahkman 22, Grzegorz Kamiński 16, Raymond Cowels 15, Grzegorz Kulka 11, Łukasz Koszarek 8, Josh Sharkey 8, Benjamin Didier-Urbaniak 6, Dariusz Wyka 3, Jakub Sadowski 2, Szymon Kołakowski 0, Adam Kemp -,

Trener: Wojciech Kamiński, as. Marek Zapałowski, Maciej Jamrozik

Polski Cukier: Mateusz Kostrzewski 12, Sebastian Walda 12, Damian Jeszke 11, Mateusz Dziemba 9, Tweety Carter 8, Roman Szymański 4, Bartłomiej Pelczar 4, Jimmie Taylor 2, Thomas Davis 3, Bartosz Ciechociński 2, Mikołaj Stopierzyński 0.

Trener: David Dedek, as. Michał Sikora, Przemysław Łuszczewski

Fot. LegiaKosz

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda