Lider z Bielan umacnia się na prowadzeniu

Koszykarski spektakl w czterech aktach w reżyserii Marcina Olesińskiego zafundowali zawodnicy Hutnika Warszawa w meczu przeciwko Legionowi Legionowo.

Mecz na szczycie między dwoma zespołami z czołówki tabeli miał być koszykarskim hitem i był, ale w wykonaniu tylko jednej ekipy. Kibice, obecni w sobotni wieczór w hali sportowej przy ul. Gwiaździstej 35, przecierali oczy ze zdumienia. Starcie dwóch, teoretycznie równorzędnych drużyn, zakończyło się pogromem gości. Warto dodać, że jak najbardziej zasłużonym.

Zaledwie przez kilka minut koszykarze z Legionowa byli w stanie nawiązać równorzędną walkę z „Dumą Bielan”. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 25:15. Hutnik z każdą minutą rozpędzał się jednak co raz bardziej. Olesiński rotował składem, dyrygował poczynaniami swoich zawodników, a Ci rozgrywali zawody życia. Hutnikom w meczu z Legionem wychodziło po prostu wszystko. Bielańscy koszykarze kolejne kwarty wygrali w stosunku 27:16, 23:15 oraz 29:10. Zmiennicy grali kapitalnie. Rezerwowy Krzysztof Rybarczyk, bronił w sytuacjach nie do obrony, Marcin Bakuła zaskakiwał rzutami za trzy, a niezawodny Michał Hausner dzielił i rządził na parkiecie. Zresztą rozgrywający Hutnika, był najlepiej punktującym zawodnikiem w tym meczu, zapisał na swoim koncie – 25 „oczek”. Ostatecznie spotkanie zakończyło się koszykarskim nokautem 104:56.

Hutnik Warszawa pokazał się z kapitalnej strony, a co najważniejsze, mimo wysokiego zwycięstwa, widać jeszcze spore rezerwy w zespole „Dumy Bielan”. Dzięki zwycięstwu nad Legionem, koszykarze Marcina Olesińskiego umocnili się na pozycji lidera. Kolejny mecz bielańscy koszykarze rozegrają dopiero 13 grudnia, kiedy to zmierzą się na wyjeździe z AZS Politechnika Warszawska – Wawer.

HUTNIK WARSZAWA – LEGION LEGIONOWO 104:56 (25:15, 27:16, 23:15, 29:10)

HUTNIK Tomasz Czerniakowski 9, Rafał Pstrokoński 12, Michał Hausner 25, Patryk Andres 8, Tomasz Gruba 7, Marcin Biranowski 6, Piotr Wójcik 9, Marcin Bakuła 11, Krzysztof Rybarczyk 6, Adam Błaszczyk 11 TRENER Marcin Olesiński