mobile

Linia 518 pojedzie nową trasą, likwidacja 314

Od 4 listopada autobusy linii 518 będą jeździć nową stałą trasą. Zmiany obejmą odcinki końcowe na Nowodworach i w Śródmieściu. To efekt prowadzonych na Białołęce konsultacji społecznych w zakresie zmian w układzie komunikacyjnym dzielnicy.

Redakcja/ fot. Wikipedia
Linia 518 pojedzie nową trasą, likwidacja 314

W wyniku przeprowadzonych konsultacji społecznych uzgodniono, że autobusy linii 518 zastąpią kursującą obecnie tylko w godzinach porannego szczytu linię 314 i pojadą nową trasą:

NOWODWORY – Światowida – Hanki Ordonówny – Odkryta – Nowodworska – Mehoffera – Świderska – Porajów – Myśliborska – Światowida – Modlińska – most Grota-Roweckiego – Trasa AK – Słowackiego – (powrót: Włościańska – Żelazowska) – Mickiewicza – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – PL. TRZECH KRZYŻY.

Wcześniej pod uwagę brano wariant skrócony kursowania linii 518 z Białołęki do pętli Metro Marymont, co zwiększyłoby częstotliwość i regularność odjazdów autobusów. Jednakże, przychylając się do głosów mieszkańców dzielnicy, Zarząd Transportu Miejskiego podjął decyzję o pozostawieniu tego połączenia do Śródmieścia.

Autobusy dojadą jednak do placu Trzech Krzyży, a nie tak jak dotychczas, do Dworca Centralnego. Takie rozwiązanie umożliwi ominięcie ulicy Świętokrzyskiej, gdzie linia napotyka na największe utrudnienia w ruchu i jednocześnie spełni postulaty uczestników konsultacji o utrzymanie połączenia Białołęki z Traktem Królewskim.

Wprowadzenie zmian od 4 listopada jest możliwe dzięki zakończonej przebudowie skrzyżowania ul. Świderskiej z ul. Mehoffera i skrzyżowania ul. Odkrytej z ul. Hanki Ordonówny na Białołęce, a także przywróceniu po wakacjach weekendowego ruchu na Trakcie Królewskim.

Jednocześnie w związku ze skierowaniem linii 518 na odcinek ul. Odkryta – Nowodworska, zostanie zlikwidowana linia 314, której autobusy wyjadą po raz ostatni 3 listopada.

 

Fot. Wikipedia

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko