mobile
REKLAMA

Liroy, Guział i Ikonowicz wspólnym projektem chcą pomóc biednym

Podczas dzisiejszej sesji Rady Warszawy odbyła się konferencja trzech działaczy - radnego Piotra Guziała, Piotra Ikonowicza i posła Piotra Liroya-Marca – dot. dopłat do energii elektrycznej.

Redakcja/fot. wikimedia/Informator Stolicy
Liroy, Guział i Ikonowicz wspólnym projektem chcą pomóc biednym

Jak zauważył Guział – konferencja została zorganizowana na sesji Rady Warszawy, gdyż na posiedzeniu trwa debata nad polityką mieszkaniową miasta, a wspólny projekt wiąże się z mieszkalnictwem.
Wspólny projekt ma pomóc lokatorom mieszkań socjalnych ogrzewanych energią elektryczną. Politycy chcą, aby samorządy miały możliwość refundowania rachunków za energię elektryczną dostarczaną do lokali ogrzewanych w ten właśnie sposób. Byłoby to możliwe po dopisaniu do obecnej ustawy o pomocy społecznej zapisu, że „zasiłek celowy może być przeznaczony na pokrycie części lub całości kosztów rachunku za energię elektryczną dostarczaną do lokalu ogrzewanego wyłącznie energią elektryczną”.
Piotr Liroy-Marzec powiedział, że projekt ustawy jeszcze w czwartek będzie dostępny w jego biurze sejmowym. Wyraził także nadzieję, że podpiszą go posłowie każdego ugrupowania.

Fot. wikimiedia/Informator Stolicy/wikimedia

Poseł Piotr Liroy-Marzec w Sejmie -By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=50274796

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/bd/Piotr_Ikonowicz_-_2007.jpg

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda