mobile
REKLAMA

Listy rekrutacyjne do gdańskich przedszkoli i zerówek

Drodzy rodzice! Dzisiaj o godz. 12.00 opublikowane zostaną listy dzieci zakwalifikowanych do gdańskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Do 30 maja rodzice mają czas, aby potwierdzić wybór placówki edukacyjnej dla swojego dziecka.

Redakcja / fot. www.pixabay.com
TAGI Dziecko
Listy rekrutacyjne do gdańskich przedszkoli i zerówek

Dzisiaj o 12:00 ogłoszone zostaną pierwsze wyniki rekrutacji. Rodzice mogą je sprawdzić na dwa sposoby: w placówce pierwszego wyboru – zostaną upublicznione listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych lub logując się na stronie internetowej dla rodziców: https://portal.edu.gdansk.pl/jst/gdansk.

Rodzice w terminie od środy, 24 maja godz. 8.00 do wtorku, 30 maja godz. 15.00 powinni udać się do placówki, do której zakwalifikowało się dziecko i potwierdzić wolę umieszczenia w niej swojej pociechy poprzez podpisanie umowy (w przedszkolu) lub oświadczenia woli podjęcia nauki w szkole (w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej). Wtedy dziecko ostatecznie zostaje przyjęte do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej.

- W tym roku rodzice mogli zdecydować o pozostawieniu dzieci sześcioletnich w przedszkolu. W Gdańsku, jak pokazują wstępne wyniki rekrutacji wielu rodziców sześciolatków właśnie na to się zdecydowało. Zgodnie z prawem oświatowym gmina musi zapewnić miejsca wszystkim dzieciom 3, 4 i 5-letnim. Skutki tych dwóch czynników widzimy we wstępnych wynikach rekrutacji. Według wstępnych wyliczeń w Gdańsku, zabrakło miejsc dla około 1200 dzieci (są to w większości 3-latki i część 4-latków). W ciągu najbliższych tygodni miasto przygotowuje kolejną pulę miejsc, która zostanie udostępniona rodzicom w rekrutacji uzupełniającej. W jej ramach na pewno znajdzie się blisko 500 miejsc upublicznionych w przedszkolach nie samorządowych oraz te, wykupione według potrzeb miejsca w przedszkolach niepublicznych – informuje Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta ds. polityki społecznej. - Proszę rodziców by postępowali zgodnie z kolejnymi etapami rekrutacji. Rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się 12 czerwca – dodaje Kowalczuk.

Listy dzieci przyjętych do placówek zostaną opublikowane 1 czerwca od godz. 13.00. Rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się 12 czerwca o godz. 9.00


 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko