mobile

Lokalizacje kolejnych stacji metra na Bemowie

Znamy kolejne lokalizacje. Stacja „Wola Park” i „Powstańców Śląskich” ułatwią przesiadki

Anna Przerwa
Lokalizacje kolejnych stacji metra na Bemowie

Metro Warszawskie otrzymało właśnie od Wojewody mazowieckiego decyzję lokalizacyjną dla zachodniego odcinka II linii metra na Bemowie do stacji C4 Powstańców Śląskich. Decyzja o pozwoleniu na budowę dwóch kolejnych stacji metra upraszcza i przyspiesza cały proces inwestycyjny.

Niebawem rozpocznie się przetarg na dalszą rozbudowę II linii metra na odcinku zachodnim, który przebiegać będzie na terenie Bemowa. Odcinek do stacji C4 Powstańców Śląskich był jedynym, dla którego nie toczyło się do tej pory postępowanie przetargowe. Wkrótce to się zmieni. Metro Warszawskie otrzymało właśnie decyzję o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej dla obiektów metra.

– To najważniejszy teraz dokument. Jego uzyskanie jest niezbędnie, by ogłosić przetarg – mówi Anna Bartoń, rzecznik prasowy Metra Warszawskiego. Na mocy otrzymanej właśnie decyzji lokalizacyjnej Metro Warszawskie uzyskało tym samym prawo do dysponowania terenem pod prace budowlane. To z kolei przyspieszy całą inwestycję. Urzędnicy nie będą musieli już jak wcześniej studiować projektów budowlanych, lecz jedynie sprawdzać zgodność wniosków na budowę z decyzją lokalizacyjną linii kolejowej.

Na odcinku zachodnim w kierunku Bemowa powstają dwie stacje metra. Stacja „Wola Park” będzie zlokalizowana przy skrzyżowaniu ul. Górczewskiej i ul. Krępowieckiego. Natomiast stacja „Powstańców Śląskich” powstanie przy skrzyżowaniu ul. Górczewskiej i ul. Powstańców Śląskich. Budowa węzła przesiadkowego z metra ma ułatwić pasażerom szybkie przedostanie się na przystanki tramwajowe. Wyjścia z metra nie będą znajdować się jedynie przy jednym narożniku skrzyżowania, co od dawna było krytykowane przez mieszkańców Bemowa. Będą zlokalizowane przy wszystkich narożnikach skrzyżowania.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda