mobile

Mappingi w Zimowym Ogrodzie Króla

W sobotnie i niedzielne wieczory charakterystyczna żółta fasada pałacu w Wilanowie znika pod strumieniem świateł i barw. Dzięki trójwymiarowym pokazom budynek „budzi się” do życia.

Adam Kutryba
Mappingi w Zimowym Ogrodzie Króla

Mapping to forma video artu. Za pomocą projektorów scenicznych rzuca się światło na przestrzenne obiekty, co pozwala zmienić np. szare kamienice w miejsce multimedialnego spektaklu, w którym unikalne wizualizacje łączą się z odpowiednio dopasowaną muzyką. W rezultacie znane nam budynki na parę minut zyskują nowy wymiar.

Do wyświetlenia w Wilanowie przygotowano trzy pokazy: „Bajkę o królewskiej wydrze”, „Powrót króla” i „W Wilanowie król jest jeden”, podczas których na fasadzie pałacu można obserwować m.in. sceny wjazdu królewskiego orszaku konnego, balu dworskiego oraz samego króla i królową. Jedna projekcja trwa ok. 15 minut.

Pokazy w Wilanowie towarzyszą wystawie plenerowej Królewski Ogród Światła. Po zmroku pałacowy dwór rozświetlają dziesiątki tysięcy lampek, tworzące urokliwe tunele, zimowe fontanny czy nawet imitujące drzewka pomarańczowe, które niegdyś rosły w królewskiej oranżerii. Iluminacje dopełnia świetlny herb Jana III Sobieskiego, a elegancję wilanowskich alejek podkreślają świecące kandelabry.

Ogród Światła i mappingi połączone z barokową muzyką przypadną do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Warto zatem wybrać się do Wilanowa, zwłaszcza z aparatem fotograficznym. Wejściówki w cenie 20zł (bilet normalny) i 10zł (bilet ulgowy).

Adam Kutryba

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko