Mateusz Baranowski Mistrzem Polski w Snookerze!

Od czwartku do niedzieli w Klubie 147 Brek Warszawa przy ulicy Zamienieckiej odbywały się organizowane przez Polski Związek Snookera i Bilarda Angielskiego XXVI Otwarte Mistrzostwa Polski w Snookerze. Tytuł obronił Mateusz Baranowski, który ponownie, jak przed rokiem w Lublinie w finale pokonał Kacpra Filipiaka.

TAGI

Zawodniczki i zawodnicy, chcący wziąć udział w zawodach musieli zająć cztery czołowe miejsca w turniejach kwalifikacyjnych, które odbyły się 6 stycznia w Warszawie oraz 13 stycznia we Wrocławiu. Poza nimi w Mistrzostwach Polski uczestniczyć mogli także: Mateusz Baranowski – obrońca tytułu, szesnastu zawodników prezentujących swoje umiejętności w Polskiej Lidze Snookera TOP16 oraz dziesięciu najlepszych zawodników rankingu PORS. Do dyspozycji Zarządu Polskiego Związku Snookera i Bilarda Angielskiego były dwie dzikie karty.

Celem zawodów poza popularyzacją gry w snookera i wyłonieniem Mistrza Polski było także przygotowanie najlepszych zawodników do udziału w turniejach międzynarodowych.

W niedzielnym, decydującym spotkaniu stanęli naprzeciwko siebie ubiegłoroczni finaliści: Mateusz Baranowski oraz Kacper Filipiak. Bardzo wyrównany pojedynek zakończył się rezultatem 6:4 dla broniącego tytułu Mateusza Baranowskiego i to on został po raz kolejny Mistrzem Polski. Brązowe medale zdobyli Michał Zieliński i Grzegorz Biernadski, natomiast Daniel Holoyda wbił najwyższy break turnieju – 129 punktów.

Zapraszamy na fotorelację Redaktora Marcina Kalickiego z tego turnieju.