Mecz Gwiazd - relacja, zdjęcia i wyjątkowa wypowiedź

Ekipa Południa wygrała trzeci w historii Mecz Gwiazd PlusLigi. Podopieczni trenerów Gruszki i Lebedewa wygrali z reprezentantami Północy 3:0 (25:22, 25:22, 15:11)

inf. pras.

Mecz Gwiazd rozpoczęło oficjalne powitanie siatkarzy obu drużyn ― wszystkich dwudziestu ośmiu zawodników i czterech trenerów kibice przywitali gromkimi brawami. Tuż po efektownym wkroczeniu na parkiet do siatkarzy dołączyli członkowie kabaretu Neonówka, którzy przygotowali wyjątkowy siatkarski skecz. Jego bohaterami byli Heniek i Czesiek, którzy obok Piotra Gruszki chcą wystartować w konkursie na trenera reprezentacji Polski.

Przed pierwszym gwizdkiem odbyły się także wyjątkowe konkursy. Pierwszym zadaniem było trafienie piłką w koszyk po drugiej stronie siatki. W wyzwaniu udział wzięli m.in. Andrzej Wrona i Damian Wojtaszek, jednak najlepszym celem wykazał się Bartosz Gawryszewski, który aż dwukrotnie trafił w wyznaczone pole. W tym zadaniu zwyciężyli zawodnicy drużyny Północ, którzy pokonali Południe 4:1.

Następnie odbył się konkurs na najlepszy siatkarski gwóźdź. Każdy z wytypowanych zawodników miał trzy podejścia, aby wykonać jak najefektowniejszy atak. Tym razem górą byli zawodnicy ONICO Warszawa. W finałowej dwójce znaleźli się Bartosz Kwolek i Wojciech Włodarczyk, jednak kibice zebrani w Tauron Arenie Kraków zadecydowali, że to Włodi będzie zwycięzcą w tej kategorii.

Pierwszy set drużyna z Północy rozpoczęła w składzie: Wojciech Włodarczyk, Andrzej Wrona, Artur Szalpuk, Michał Masny, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Gawryszewski i Damian Wojtaszek (libero), natomiast po stronie Południa wystąpili Lukas Kampa, Maciej Muzaj, Salvador Hidalgo Oliva, Aleksander Śliwka, Marcin Możdżonek, Bartłomiej Lemański, Jakub Popiwczak (libero). W pierwszej partii nie zabrakło zaskakujących zagrań – krótką do Michała Masnego rozgrywał Andrzej Wrona, a punkt z lewej zdobył libero drużyny Północ, Damian Wojtaszek. Nie obyło się także bez sytuacji spornych, jednak drużyna challenge’owa w postaci członków kabaretu Neonówka znakomicie rozstrzygała niepewne punkty. W wolnej chwili Andrzej Wrona przejął kamerę Polsatu Sport. Mimo dłuższego prowadzenia ekipy z Północy górą w pierwszym secie byli jednak siatkarze z Południa (25:22).

W drugim secie doszło do stuprocentowej zmiany obu składów. Po stronie Północy wystąpili Jakub Kochanowski, Jan Hadrava, Bartosz Kwolek, Paweł Woicki, Tomasz Fornal, Wojciech Grzyb i Dustin Watten, natomiast w składzie Południa zagrali Michał Kędzierski, Jakub Jarosz, Jason Derocco, Thibault Rossard, Taichiro Koga (libero). Drugi set był bardzo wyrównany, dlatego o rozluźnienie atmosfery zadbali Wojciech Włodarczyk i Andrzej Wrona, który weszli na gniazdo sędziowski i rozpoczęli naśladowanie głównego sędziego. Niestety w końcówce seta przewagę objęła ponownie drużyna Południa, która ostatecznie wygrała drugą partię 25:22 i objęła prowadzenie 2:0.

W trzecim secie wystąpili wszyscy zawodnicy obu drużyn. Set rozgrywany był jednak na innych zasadach, ponieważ na boisku mógł znajdować się tylko jeden zawodnik, a siatkarze po każdym odbiciu musieli dokonać płynnej zmiany. Partia rozgrywana do piętnastu punktów padła łupem ekipy Południa, która ostatecznie wygrała 3:0 (25:22, 25:22, 15:11).