mobile
REKLAMA

Mecz o życie

Przed Polonią mecz ostatniej szansy. Drużyna Czarnych Koszul podejmie na swoim boisku Rozwój Katowice, który również walczy o utrzymanie w drugiej lidze.

Karolina Czaja
TAGI
Mecz o życie


Dla Polonii przyszedł czas w którym nie ma już miejsca na błędy i potknięcia. Tylko trzy punkty w tym meczu pozwolą na to, by Czarne Koszule wciąż miały szanse na pozostanie w drugiej lidze.

„To mecz o życie. W obecnej sytuacji każde spotkanie jest kluczowe, a każdy punkt na wagę złota. Tym bardziej te domowe. Nie ma innej drogi do utrzymania. Jesteśmy dobrze przygotowani, a u zawodników widać wiarę w zwycięstwo. To napawa mnie optymizmem” - mówi trener Polonii, Wojciech Szymanek.

Również najbliższy przeciwnik nie jest w najlepszej sytuacji i jest zdeterminowany, by wywieźć z Konwiktorskiej zwycięstwo. Pomimo zeszłotygodniowej, miażdżącej porażki 0:5 z Odrą Opole, trener Rozwoju Katowice, Tadeusz Krawiec, nie przestaje wątpić w swój zespół: „Każdy mecz bez zwycięstwa zbliża nas do strefy spadkowej. Presja towarzyszy nam od pierwszego meczu. Jeśli zawodnicy chcą osiągnąć wyniki w sporcie, muszą sobie z nią radzić. To jeden z elementów gry. Moi podopieczni są świadomi celu i odpowiedzialności. Mam nadzieję, że wyjdziemy z trudnego położenia”.

Rozwój, który w przerwie zimowej zmienił nie tylko trenera, ale i prawie połowę składu, to już całkiem inne drużyna niż ta z rundy jesiennej. Wyszli ze strefy spadkowej I potrafią dobrze rozgrywać akcje kombinacyjne. Czy jednak to wszystko wystarczy, by pokonać Polonię?

Jak mówią sami zawodnicy Czarnych Koszul, teraz jak nigdy, potrzebują wsparcia kibiców i liczą, że ich doping pomoże zdobyć upragnione trzy punkty.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko