mobile
REKLAMA

MegaMisja Fundacji Orange w Szkole Podstawowej nr 223!

MegaMisja to nowoczesny program edukacji cyfrowej Fundacji Orange. W projekcie bierze udział już kilka tysięcy z dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej z całej Polski.

Redakcja
MegaMisja Fundacji Orange w Szkole Podstawowej nr 223!

Do tej pory do programu zakwalifikowało się 600 szkół z całej Polski, w tym 38 z Warszawy. Aby zakwalifikować się do projektu szkoły musiały wysłać film zapraszający MegaMisję do ich placówki, który podlegał ocenie. Obecnie trwa już druga edycja. Program realizowany jest od końca 2015 roku, a rozpoczął się pilotażem w 50 szkołach. Fundacja Orange planuje rozpoczęcie rekrutację do nowej edycji w kwietniu br., podczas której chce zaprosić kolejne 200 placówek z całej Polski. W trakcie MegaMisji szkoły poza wiedzą zdobywają również nagrody tablety, książki, zestawy plastyczne mają też okazje brać udział w wyzwaniach specjalnych

W szkołach zakwalifikowanych do MegaMisji nauczyciele prowadzą 10-miesięczny cykl zajęć. Jak podaje Fundacja Orange „dzieci zdobywają ważne w cyfrowym świecie kompetencje, uczą się jak kreatywnie korzystać z nowych technologii, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć w sieci wiarygodne informacje, jakie treści publikować. Dowiadują się jak unikać niebezpieczeństw i chronić swoją prywatność w sieci. Zdobywają także umiejętności praktyczne, m.in. tworzą i obrabiają proste grafiki, dźwięki, filmy; uczą się, jak organizować kampanie społeczne”. Zajęcia odbywają się poprzez zabawę – dzieci pomagają bohaterom uratować cyfrowe laboratorium przed figlami Psotnika. Na każdych zajęciach dzieci mierzą się z innym problemem, a rozwiązując kolejne zadania zdobywają punkty, które zamieniają na nagrody dla swojej świetlicy – sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, gry, zabawki edukacyjne. Uczniowie rysując, wycinając, współpracując w grupach ćwiczą umiejętność współpracy i osiągania kompromisów.

W tym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 223 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej z Oddziałami Integracyjnym przy ul. Kasprowicza 107 odbyły się kolejne zajęcia w ramach MegaMisji! Oto co wydarzył się tym razem!

Poniedziałkowe zajęcia były wyjątkowe – choć do tego powinniśmy się już chyba przyzwyczaić - na MegaMisji nie sposób się nudzić!
Nasi przyjaciele Kuba i Julka okazali się nieostrożni w korzystaniu z Internetu – a cyberwłamywacz tylko na to czekał… Dlatego dziś nasze zadanie polegało na wspólnym poznaniu zasad bezpiecznego użytkowania Internetu. Jesteśmy z siebie dumni, ponieważ rozwiązując „Pingwinkowy Quiz” wszystkie nasze grupy osiągnęły maksymalną ilość punktów! Po zajęciach dzieci potrafią wymienić podstawowe zasady korzystania z mediów i pamiętają jak zachowywać się w sieci. Daliśmy sobie również radę z uzupełnieniem brakujących wyrazów w Kodeksie. Będzie on teraz wisiał na korytarzu naszej pięknej szkoły i przypominał nam codziennie o tych zasadach. Dostaliśmy również Kodeksy dla siebie i naszych rodziców. Na nich zawsze możemy liczyć, gdy poczujemy się zagrożeni korzystając z mediów. To bardzo ważne, że zajęcia odbywają się w przededniu Dnia Bezpiecznego Internetu – dzięki naszym cotygodniowym zajęciom stajemy się bardziej świadomi korzyści i niebezpieczeństw cyfrowego świata. Wiemy, że zasady korzystania z mediów nie są skomplikowane, pod warunkiem, że się o nich pamięta i przestrzega. Dobrze, że udało się znów nam pomóc w odzyskaniu Psotnika, a chociaż Julka i Kuba trochę narozrabiali, to najważniejsze, że zrozumieli swój błąd i na pewno, już od teraz będą bardzo ostrożni wchodząc do sieci. O tej ostrożności dzisiaj się wiele dowiedzieliśmy - dziękujemy Ci MegaMisjo!:) Na koniec wielka niespodzianka! Wylosowaliśmy nagrodę – zestaw gier oraz książki! Już nie możemy się doczekać wspólnej zabawy w tak „doborowym towarzystwie”.

Więcej szczegółow na stronie FB MegaMisja W 223


Źródło: Fundacja Orange
Relacja z MegaMisji: Beata Lajnert
Fot.: https://www.facebook.com/410816656020038/photos/a.410816689353368.1073741825.410816656020038/410817329353304/?type=3&theater

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda