mobile
REKLAMA

Merto - przedświąteczne podsumowanie prac na budowie

Po zakończeniu głównych prac związanych z przekładaniem instalacji podziemnych, kolidujących z budową korpusów stacji, na odcinku wolskim zaczęto budowę murków prowadzących.  

Anna Bartoń
TAGI
Merto - przedświąteczne podsumowanie prac na budowie

Jest to ściana żelbetowa, wykorzystywana przy budowie ścian szczelinowych. Na stacji C07 Młynów budowane są one w sposób tradycyjny. Wykonywany jest wykop, szalunki, zbrojenie, betonowanie. Do budowy niewielkiego fragmentu murku prowadzącego o szerokości 30 cm i długości 120 cm potrzeba aż 15 kg stali i 900kg betonu (to waga porównywalna z ciężarem samochodu osobowego). Zaś na największej stacji odcinka wolskiego – C06 Księcia Janusza, murki prowadzące budowane są z prefabrykatów.

Na stacji C06 zaczęto również głębienie ścian szczelinowych. Są to ściany konstrukcyjne przyszłej stacji. W czasie budowy jej zadaniem jest zabezpieczanie wykopu przed osuwaniem się ziemi i wodami gruntowymi. 
Są one budowane fragmentami, tzw. sekcjami. 

Na Targówku budowa wszystkich stacji toczy się już pod ziemią. Prace na stacjach C17Targówek i C18 Trocka zeszły do poziomu -2, czyli głębokości, na której będzie powstawało przyszłe torowisko i perony pasażerskie. Trwają prace montażowe obu tarcz TBM.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko