mobile
REKLAMA

Metro dojechało już na stację Trocka!

Budowa M2 wchodzi w końcowy etap - rozpoczęły się kontrole poprawności działania systemów umożliwiających prowadzenie ruchu. Testowy pociąg metra wjechał na stację Trocka.

Redakcja
Metro dojechało już na stację Trocka!

W przejeździe testowym uczestniczył Rafał Trzaskowski, Prezydent m.st. Warszawy. Podkreślał, że rozbudowa metra to jeden z priorytetów jego prezydentury. Temat jest mu szczególnie bliski, ponieważ - jako mieszkaniec Ursynowa - podziemną kolejką jeździ niemal codziennie. Wyraził również nadzieję, że kolejne testy i odbiory pójdą równie sprawnie, jak testowy przjazd na stację Trocka.

Testy te są jednym z ostatnich etapów budowy M2. Po nich będą jeszcze prace wykończeniowe, które potrwają do maja tego roku. Po ich zakończeniu rozpoczną się odbiory techniczne wschodniego odcinka  metra.

Cała druga linia metra będzie gotowa w 2023 roku. W najbliższym czasie powstanie koncepcja połączenia projektowanej stacji Karolin (M2) ze stacją kolejową Ursus Północny. W 2019 roku rozpoczną się także prace projektowe nad budową III linii metra w stolicy. W budżecie stolicy zarezerwowano na ten cel 12,5 mln złotych.

Źródło: Wydział Prasowy UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda